Autor Zpráva
paulos etruska
Profil *
Jde includovat soubor s příponou.htm ? dík
Šlaha
Profil
Ne, ale podívej se na jakpsatweb.cz/include.html
Martin Kuželka
Profil
Šlaha: opravdu? já myslím, že soubor s příponou .htm klidně includovat můžeš...
WertriK
Profil *
includovat jde soubor s jakoukoliv příponou ...
Leo
Profil
"já myslím, že soubor s příponou .htm klidně includovat můžeš..."

Jina vec je jak se to bude chovat. Leo
Rob
Profil
a co zkusit třeba include('nejakastranka.htm'); já to používal dříve pořád a fungovalo mi to VŽDY.
igamenir
Profil
jak psal Wertrik, inkludovat můžeš cokoli, takže i " soubor s příponou.htm". Já používám přípony .inc, .unit, .var podle toho, co to zrovna je, a nemám problémy.
Pochopitelně, pokud se icluduje cela stránka včetně hlavičky, tak tam bude trošku bordel.
Cody
Profil
Funguje je mi jak php,htm,html, txt,bubu,kuk v podstatě cokoliv...
Hugo
Profil
Problém může nastat pokud v takovém souboru máš např. hesla k db nebo jiné citlivé informace a apache to neinterpretuje jako php. Pak stačí jen do prohlížeče napsat cestu k tomu souboru a zobrazí se celý jako plain text.
igamenir
Profil
Hugo
> Problém může nastat pokud... apache to neinterpretuje ...
Na apachi tady nezáleží, protože include už obstarává php překladač.
Acci
Profil
igamenir
Ale záleží. Apache rozhoduje, co se zpracuje jako PHP, a co ne.
kyselina
Profil *
ale nezalezi..
co apache posle php parseru rozhoduje pouze z HTTP pozadavku od klienta z webu - neboli pri GET ci POST ...
zpracovani include uz dela pouze php (apache se vubec na nic nepta - pracuje samostatne nad filesystemem) a pak vrati kompletni vystup apachovi ...
Hugo
Profil
kyselina

Ano include provádí pouze php, ale pokud nebude apache vědět, že má soubor s koncovkou inc posílat php, tak budou problémy. Protože když někdo požádá o soubor např.
http://www.neco.cz/config.inc
tak to apache pošle rovnou na výstup a zobrazí se to jako plain text. Což je dost velká bezpečnostní díra.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0