Autor Zpráva
Doct
Profil *
DObrý den, vím, že se to už tady kdysi řešilo, že i na netu je spousta návodů jak na to, tak se chci zeptat jak generovat dokumentaci. Asi bych zkusil použít ApiGen. Na jeho stránkách je i návod na instalaci, ale je tam popis instalace přes pear, to neumím, tak jsem se chtěl zeptat co všechno potřebuju, co musím udělat atd...některé nástroje vyžadují i verzi php s CLI, kterou nemám a nějak se mi jí nedaří nainstalovat. já používám xampp.
Děkuji za pomoc
scheras
Profil *
Například většina IDE (vývojových prostředí) obsahuje nástroje na generování dokumentace.
Doct
Profil *
Jojo to jsem zkoušel, používám NetBeans, ve složce xampp/htdocs mám složku apigen a v ní apigen.bat a ten je nastaven v netbeans ale hází mi to tuhle chybu:
'"php.exe"' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Jan Tvrdík
Doct:
Musíš mít složku obsahující php.exe umístěnou v systémové proměnné PATH. (Napiš „upravit proměnné prostředí“ do vyhledávání ve Start menu)
Doct
Profil *
Tak v proměnné PATH mám tedka C:\xampp\php\php.exe a stále stejná chyba
Jan Tvrdík
Doct:
Musíš restartovat počítač. Správný stav se pozná tak, že když do příkazové řádky napíšeš php --version, tak se vypíše verze PHP.
Doct
Profil *
Ještě dotaz, v tom okně upravit... mám uživatelské a systémové proměnné, v obou je PATH a v té systémové je cesta k MS SQL serveru, to bych asi neměl přepisovat že ne? bude stačit upravit mojí uživatelskou proměnnou?
Jan Tvrdík
Doct:
Pravděpodobně tam těch cest bude mnohem víc, jsou odděleny středníky. Cestu k PHP ten přidej k ostatním za středník.
Doct
Profil *
Tak jsem restartoval a nic. když zkusím v příkazovým řádku php --version tak mi to zahlásí neznámý příkaz, netbeans vyhazuje stále stejnou chybu, koukal jsem do systémových proměnných a tam to je. akorát se ta proměnná jmenuje Path místo PATH ale to by snad nemělo vadit ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: