Autor Zpráva
Mároš
Profil
Ahoj,
Mám jednu (1!) aplikaci v Nette frameworku. Je multi doménová. Na server nasměruju doménu, do apache přidám alias, v administraci systému si vytvořim novou doménu, vyplním pár nastavení a je to.
Aplikacce (všechny domény) komunikují s jednou databází. To znamená že je to jedna aplikace, a content je rozdělenej podle domén.
Je možný, když se uživatel přihlásí na a.cz, aby byl přihlášenej i na b.cz?
Četl jsem, že to jde udělat tak, že se uživatel přihlásí na centrální doméně (c.com), a na všech doménách budu nějakým způsobem kontrolovat, zda je na c.com přihlášenej. To se mi ale nelíbí, je něco elegantnějšího? Zároveň když se odhlásí, aby byl odhlášenej na všech doménách.

Stačí mi poslat link, dokumentaci, cokoliv.. Nakopnout :) Díky, Mára
Alphard
Profil
Četl jste to správně, protože cookie (identifikátor sessions) nelze sdílet napříč doménami, je třeba komunikovat s doménou, která ví, jestli je uživatel přihlášen. Principiálně by to šlo asi i bez centrální domény (pokud by byly třeba jenom dvě, asi nemá smysl dělat třetí jen pro přihlášení), ale pro více domén si to prakticky neumím představit bez té centrální.
Mároš
Profil
přesně to jsem četl :) Teoreticky bych mohl z jedné udělat centrální, a tam to kontrolovat. Domény budou 3, MAX 4. česká, anglická, německá, a možná francouzská. Samozřejmě v budoucnu, nejdří bude jedna. Ale počítat se s tím musí. Díky za příspěvek!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0