Autor Zpráva
Mrs.Mirka
Profil *
Páni programátoři, poraďte mě. PHP se nyní učím z knihy. Sice cykly for nebo foreach umím, ale tento oříšek sama nevyřeším.
K problému ...
Do databáze si ukládám své poznámky za jednotlivé dny, kde tabulka má název poznamky a řádky jsou: id, text, datum ... kde datum ukládám v čase time. Poznámek se mě tam nakupilo za ten 1,5 roku už poměrně dost a nemám v tom už přehled :(

Jak udělám PHP výpis z dotazem na mySQL, abych data vypsala takhle:
rok 2012: září, říjen, listopad, prosinec
rok 2013: leden, únor


Data tam píši zhruba od září, ale budu tam ještě nějaké data z minulosti určitě přidávat, tak že pevné počáteční datum není ... budu to plnit ještě.
Hrozně moc programátorům bych tímto poděkovala za výpomoc. Posléze si z toho udělám výpis s URL: <a href="#2012-leden"> ... ale to už zvládnu sama.
Alphard
Profil
Nadpis skupiny Stačí takhle, poskládáte zbytek? Bude potřeba pracovat se 2 proměnnými, měsíc a rok.
Mrs.Mirka
Profil *
Děkuji za odkaz. Prohlédla a vyzkoušela. Měsíce bych měla, ale ten rok nevím jak tam vložit. Více méně jsem použila script, který na tom daném odkaze byl s tím, že datum jsem převedl na Date("n"), aby to fungovalo OK.
Alphard
Profil
Jestli dobře chápu váš příklad a rok chcete samostatně vypsat jako větší nadpis, je to zcela analogické. Rok získáte pomocí date('Y');, zavedete $pamet2, nebo lépe $rok a zbytek úplně stejně, budou tam dvě podmínky za sebou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0