Autor Zpráva
Milhauscorpse
Profil *
Ahoj.Včera mi začalo dělat problém přihlášení do adminu stránek.Mám tento kód:

<?php
$jmeno=($_POST["jmeno"]);
$pass=($_POST["pass"]);

if(($pass!=="XXX")||($jmeno!=="YYY")){$zpr_prihl="Špatné přihlašovací údaje";}
if($zpr_prihl==""){


session_register("code");
   if(!isset($_SESSION["code"])) $_SESSION["code"]=1;
   $presmerovani="http://www.zzz.cz";
header("location:$presmerovani");
header("Connection: close");
}
?>

A vyskočí toto:

Fatal error: Call to undefined function session_register() in /data/wwwz/www_grabofest_cz/prihl.php on line 9

Zkoukl jsem ten kód a nemohu najít chybu.Přesně stejný mi na stejném hostingu funguje bez problémů.Díky za rady.Milhaus
jenikkozak
Profil
Milhauscorpse:
Proklikněte si název té funkce výše. Zjistíte, že byla z PHP odstraněna.
Milhauscorpse
Profil *
Takže jsem teda vyhodil toto: session_register("code"); a funguje.Znamená to ,že budu muset opravit i ostatní skripty,protože to časem bude problém všude?Narážím na to,že na jiných stránkách mi to zatím funguje.
jenikkozak
Profil
Milhauscorpse:
Ano, je to dobré opravit. Nyní to na nich funguje zřejmě proto, že jsou na serveru se starší verzí PHP.
Milhauscorpse
Profil *
jenikkozak:
No ještě se prokousávám tím angl textem,ale už teď teda vím,že to budu muset odstranit.Akorát už nevím kde všude jsem to používal:-)
Zkusím najít nějaký editor,který projde složku se soubory php a najde kde všude se to vyskytuje,protože jinak to bude práce na dlouhé večery.
jenikkozak
Profil
Jestli používáte PSPad, dá se použít volba Hledat > Hledat/nahradit v souborech.
Milhauscorpse
Profil *
jenikkozak:
Super,o téhle pomoci V PSPadu jsem ani nevěděl.Takže pokud vymažu všechny session_register,budu připraven na to ,když server přejde na nové PHP?Mohu to udělat i když je ještě na starším PHP?
jenikkozak
Profil
Pokud je na starším serveru verze PHP 4.1 nebo vyšší, což je hodně pravděpodobné, neměl by být problém ani tam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0