Autor Zpráva
DJ D8
Profil
Mám eshop, kde se mi dle nastavení výborně a správně generují miniatury z nahraných obrázků, ale mám tmavý design a když nahraju jinak velký obrázek, zbylé místo obrázku se mi vyplní bílou barvou.

Problém nastává právě když se mi po stranách obrázku objeví bílé pruhy a já mám tmavý design.
Zkoušel jsem přesně v poměru měnit obrázky, ale hloupost scriptu mi vždycky udělá min. jednu řadu pixelů bílou, viz.: http://www.imagehosting.cz/images/celist135x.jpg (dole)

Používám Open Cart a můžu zjistit jaký script generuje miniatury, ale pochybuji, že tam bude nastavení barvy pozadí generovaných miniatur.

Co s tím, jak to udělat alespoň černé nebo jak mu říct, aby tam nedělal žádnou barvu?

Díky moc
Sir Tom
Profil
DJ D8:
Co s tím, jak to udělat alespoň černé nebo jak mu říct, aby tam nedělal žádnou barvu?
No tak nám sem dej ten skript co generuje miniatury. My přeci nebudeme hádat, jak funguje.
Alphard
Profil
Žádná barva jako průhlednost? S tím by bylo víc problémů, jpg to neumí, musel byste i měnit formát.
Ale změnit pozadí by neměl být problém. Jestli je tam klasický zmenšovací script přes GD, tak po vytvoření malého obrázku fcí imagecreatetruecolor() stačí zavolat imagefill() a obarvit pozadí.
DJ D8
Profil
Jop super, našel jsem to ve scriptu, tak kdyby někdo potřeboval:

Před:
        } else {
            $background = imagecolorallocate($this->image, 0, 0, 0, 1);
        }

Pod:
        } else {
            $background = imagecolorallocate($this->image, 255, 255, 255,);
        }

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0