Autor Zpráva
norickx
Profil *
Zdravím, potřeboval bych pomoct s digitálně podepsaným emailem. PHP mailer mi funguje, jen mi stále vyskakuje hláška "chyba podepsání". Zkoušel jsem to i pomocí fce mail a stále to samé. Pročetl jsem už snad všechny diskuze a nic. Mám certifikát od Postsignum (pfx) a ten rozdělím pomocí openssl na klíč a veřejnou část. Pokud obě části prohlédnu pomocí editoru, tak mají správný formát. Verze php 4.x bez možnosti navýšení :-(
Chybová hláška: Signing Error: error:0906D06C:PEM routines:PEM_read_bio:no start line

$mail = new PHPMailer();
$mail->IsSMTP();  // k odeslání e-mailu použijeme SMTP server
$mail->Host = "xxx.smtp.cz";  // zadáme adresu SMTP serveru
$mail->SMTPAuth = false;               // nastavíme true v případě, že server vyžaduje SMTP autentizaci
$mail->Username = "xxxx";   // uživatelské jméno pro SMTP autentizaci
$mail->Password = "xxxx";            // heslo pro SMTP autentizaci
$mail->From = "xxxx@xxxxx.cz";   // adresa odesílatele skriptu
$mail->FromName = "test"; // jméno odesílatele skriptu (zobrazí se vedle adresy odesílatele)
$mail->AddAddress("xxx@xxxx.cz");
$mail->Subject = "Test 1";
$mail->Body = "dsafsafassfsafasdf";

// CUSTOMISED SIGN EMAIL : START
$mail->sign_cert_file="file://aa.pem";
$mail->sign_key_file="file://aa_key.key";
$mail->sign_key_pass="heslo";
// CUSTOMISED SIGN EMAIL : END

if(!$mail->Send()) {
  echo "Chybová hláška: " . $mail->ErrorInfo;
}
echo "odeslano";
}

Díky moc
Davex
Profil
Proč používáš v cestách k certifikátům file://? Nepřidává si to tam náhodou PHP Mailer ještě podruhé?

if (@openssl_pkcs7_sign($file, $signed, "file://".$this->sign_cert_file, array("file://".$this->sign_key_file, $this->sign_key_pass), NULL)) {
norickx
Profil *
To už asi ze zoufalosti, bez toho to také nefunguje :-(
Davex
Profil
Třeba se ten certifikát nenačte, protože staré OpenSSL v PHP 4 nepodporuje některý použitý algoritmus v certifikátu.
norickx
Profil *
PHP Version 4.4.9, tahle verze tam je. V diskuzích tuhle hlášku řeší i v PHP5. Jenže tam většinou ručně upraví hlavičku u certifikátu a v pohodě. Musím tedy někde zjistit jaké je tam openssl a pohdle toho asi hledat dál. Možná mi nějakou specialitu postsignum...


OpenSSL/0.9.8, takže by v tomto problém být neměl


php 4.x by nemělo mít problém ani s verzí 1.0.0

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0