Autor Zpráva
noskill
Profil
Dobrý den potřeboval bych poradit. Chi něco podobného jako na této stránce
http://www.koding.cz/priklady.php?id=113

Přesněji jsem chtěl udělat zápis do databáze pomocí kontaktního formuláře, kde by např. sponzor vyplnil všechny určitá pole. Zapsal by se do databáze a přišel na email kontrola příspěvku (odkaz) na který by kliknul a tím by se potvrdil a zapsal do databáze. Např. by tam v tabulce bylo pole s kontrolou 0 a 1, kdy uživatel po odeslání údajů automaticky dostal 0 a z aktivační kódu po kliknutí dostal se z nuly do 1 a všichni tihle sponzoři s hodnotou 1 se objevili na stránce.

Nwm jestli myšlenka je správná a se zápisem si taky nejsem jistý. Obzvlášť s tou podmínkou a vytisknutí.

Moc děkuji za Vaše názory a pomoc.
midlan
Profil
Ano myšlenka je správná. V databázi použij token odkazu jako primární, příp. unikátní klíč. Pokud budeš používat databázi MySQL a tokeny budou složeny z velkých i malých písmen, použij utf8_bin COLLATE, ten totiž rozlišuje velká a malá písmena (za předpokladu že tvoje databáze je v UTF-8). Nevýstižnější datový typ v MySQL pro pravdivostní hodnotu je bit(1), jeho přípustné hodnoty jsou pouze 0 a 1, v php lehce přetypovatelné pomocí (bool).
noskill
Profil
Takže mám vytvořit pole v tabulce pro odkaz a nastavit mu unikátní klíč?
noskill
Profil
Jak by jste napsali tu podmínku ? Za odpověď děkuji.
Alphard
Profil
"update users set overeno = 1 where vas_identifikator = '".mysql_real_escape_string($_GET['vas_identifikator'])."'"
DarkKnight
Profil
Já osobně bych to udělal jednoduše pomocí hashe a soubor, který bude pomocí funkce GET vypisovat kód z adresy a v případě že by našla nějaký neaktivovaný -> upravil by v DB jednoduše sloupec tabulky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0