Autor Zpráva
spacek145
Profil
Dobrý den, mám tento formulář:
<form name="statistiky" action="statistiky.php" onSubmit="return kontrola();" method="get"><b>Nick:</b> <input type="text" name="nick"><input type="submit"></form>

Potřeboval bych udělat to, že když se bude vyplnena hodnota v poli rovnat promenne $b_nick, ukaze se "TEXT", že nick je spravny a formular se odesle...
Pokud se ovšem value z inputu nebude rovnat proměnné $b_nick, ukáže se text, že nick je špatný a formular se neodešle...

Šlo by to takto nějak udělat?
Děkuji moc za radu
norickx
Profil *
Moc nechápu zadání, $b_nick se má porovnávat v průběhu zadávání nebo po odeslání formuláře a pokud se rovnat bude provede se nějaká fce?
spacek145
Profil
norickx,
pokud by to šlo v průběhu zadávání a pokud se nicky budou rovnat tak se form odešle.
Ale spokojím se i s variantou po odeslani. Hlavne potrebuju, aby se po vyplneni pod input napsal text zda-li je nick správný či ne.
user243
Profil
na kontrolu před odesláním je js; tam by bylo potřeba kontrolní hodnotu/hodnoty nicku doplnit nejspíš přes php, nebo přes ajax rovnou komunikovat se serverem; jinak to vypadá na kontrolu s jedním IF, kde se po splnění/nesplní podmínek zobrazí určitý text v nějakém bloku;
spacek145
Profil
Dobře. A mohli byste mi zde poskytnout scirpt jak na tu kontrolu po odéslání. Ten text ale potřebuji po vyplneni ale bez kliknuti na button.
Takto by to slo?
norickx
Profil *
Hodne na hrubo (jinak kontrola pri zadavani pres js testovat na keyup na inputu)...

<?php
$b_nick = "hodnota";

if(isset($_POST["odeslano"]))
{
if($_POST["nick"]==$b_nick) $text = "nick ok"; else $text = "nick ko";
}
?>

<form name="form" method="POST">
<input type="text" name="nick">
<input type="submit" name="odeslat" value="odeslat">
</form>
<?php if(isset($text)) echo $text;?>


nebo ten ajax přímo na serveru
spacek145
Profil
Díky za radu. Ale podle horního kodu mi to nize nezobrazuje text a já tam potřebuju formu odesílání GET..
donny
Profil
spacek145:
onSubmit="return kontrola();"

Na toto čo opisujete sa mi zdá byť najjednoduchší JS, v podstate to tam už máte aj naznačené.. s menšou úpravou onSubmit="return kontrola(this);" a tým že nejako predáte premennú b_nick do JS (napr. skrytím polom formulára, alebo klasicky cez echo..

<script type="text/javascript">
function kontrola(thisform)
{
  with (thisform)
  {
    if (nick==b_nick)
    {
      alert("ok");
      return true;
    }
    else
    {
      return false;
    }
  }
}
</script>

Tu sme ale v inom fóre ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0