Autor Zpráva
draq
Profil *
Dobrý den,
mám doufám že triviální problém, na který se mi nepovedlo vyřešit.

Mám formulář, ve ketrém mám políčko pro editaci záznamu gps, tedy hodnotu GPS mam ve value inputu.

Jenže GPS má jednoduché i dvojté uvozovky a problém je, že já ve formuláři chci ty uvozovky vypsat bez lomítek, jenže jakmile použiji stripslashes() tak se value pochopitelně uzavře s prvními uvozovkami. V případ htmlspecialchars se mi text vypíše s uvozovkami a jen vypsání GPS mi také vypíše jen první část.
<input id="gps" name="gps" value="49°48\'57.337\" n,="" 17°12\'41.276\"e"="" type="text"> //stripslashes
        <input id="gps" name="gps" value="49°48\'57.337\&quot;N, 17°12\'41.276\&quot;E" type="text"> //htmlspecialchars

Potřeboval bych tedy aby se v okenku zobrazovalo GPS bez uvozovek a zároveň se při ukládání nemnožili (jak se mi děje u htmlspecialchars).

Setkal jsem se s touto problematikou poprvé a vcelku mě zaskočila, děkuji za pomoc
DJ Miky
Profil
"Problém lomítek" souvisí se zapnutou direktivou magic_quotes_gpc, řešení je zde: Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Lomítka ve vstupních hodnotách

Jakmile vyřešíš lomítka podle výše uvedeného odkazu, je správné ošetření hodnoty atributu v HTML pomocí htmlspecialchars($gps, ENT_QUOTES). (pro více informací viz http://phpfashion.com/escapovani-definitivni-prirucka)
draq
Profil *
Mockrát děkuji za nasměrování. Hlavně ta příručka je super.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0