Autor Zpráva
arno23
Profil *
Ahojte neviem si pomocť s jedným problemom hladal som už aj tu v zodpovedaných temach ale nič mi nepomohlo...Ide o toto mam tuto časť kodu:

 $trening = mysql_query("SELECT Nazov FROM Chrbat ORDER BY RAND() LIMIT 3") or die(mysql_error());
                        $row=mysql_fetch_row($trening);
                        print $row[0].$row[1].$row[2]

Problem je v tom že v podstaten chcem vybrať z tabulky Chrbat tri náhodne cviky, MySql dotaz by mal byť funkčný nakolko mi ho phpadmin vporiadku spracuje a vypíše tri cviky....avšak problem je v tom že ako nahle chcem pracovať s tymi datami v php do premennej $row mi uloží akurat jeden cvik do pola $row[0] do jednotky a dvojky nič neuloží...tým posledným riadkom kodu som si to skušal aj overiť nech mi to vypíše ale naozaj vypíše len pole s id 0....Vopred dakujem za každu radu. Lukas
Joker
Profil
arno23:
Funkce mysql_fetch_row funguje jinak než si myslíte.
To pole je jeden záznam a hodnoty v něm jsou sloupce toho záznamu. Jelikož se vybírá jen jeden sloupec, druhá a třetí hodnota jsou prázdné.
Když chcete načíst další záznam, musíte znovu zavolat mysql_fetch_row.

Poznámka: Funkce mysql_* jsou zastaralé a v nových projektech by se neměly používat. Ošetření chyby přes or die(mysql_error()) je přípustné pro nějaké pokusy a vývoj, ale na serveru by bylo lepší vypsat jen něco jako „Na stránce nastala chyba, omlouváme se“ a konkrétní hlášku uložit do logu.
arno23
Profil *
Joker:
Dakujem zapomoc už som to spojazdnil :) a dakujem za tie poznamky zoberiem si ich k srdcu ešte raz dakujem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0