Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj, prosím, když používám pro sloupec id v db funkci A_I, jak mám zjistit právě vložené id při vkládání nového řádku do tabulky? Samozřejmě mohu hned po vložení vybrat poslední řádek a jeho id, ale je možnost, že přesně mezi vložením a následným výběrem něko jiný vloží další řádek.

Dekuji
aDAm
Profil
jednoduše: http://www.php.net/manual/en/mysqli.insert-id.php
Martin02
Profil
Díky, ale bohužel jsem s mysqli nikdy nepracoval, jen mysql. Tam řešení není?
Rfilip
Profil
Sice je http://www.php.net/manual/en/function.mysql-insert-id.php, ale rozhraní mysql je zastaralé a v budoucnu bude úplně zrušeno.
Pro nové projekty se doporučuje používat rozhraní mysqli, nabízí daleko víc funkcí.
Martin02
Profil
Rfilip:
Díky.
peta
Profil
Rfilip: V budoucnu zruseno nebude, pouze nove php ho nebude vyuzivat. Spousta webu ale bezi na starem php a jeste desitky let mozna bude.
aDAm
Profil
peta:
"desitky let mozna bude" s tímto by se dalo polemizovat, možná tak u hostingů co dlabou na updaty, ale vesměs si nové verzé a zahození starych klientela vydupe.

Martin02:
pokud to máš ještě program malého rozsahu tak si to překopni na mysqli verzi, vesměs jsou ty argumenty stejné, jejich pořadí najdeš v php dokumentaci. Funkce se jmenují stejně jen je tam to I navíc.
pcmanik
Profil
peta:
To čo znamená, že nebude zrušené, ale php ho nebude podporovať? Už teraz nieje podporované a žiadne nové funkcie pre toto rozhranie nevznikajú. Už je len udržiavané, aby nemalo chyby.

Martin02:
Alternatíva oproti mysqli je PDO, pri prerábaní sa pozri aj na neho a vyber si, ktoré ti viac vyhovuje.
peta
Profil
aDAm: Mylis se :)
pcmanik: Hosting se spusti na php4 a bezi a bezi. Pokud udelas upgrade, tak musis php4 kod upravit na php5 kod, coz treba pri 200 ruznych php kodech klientu je nerealne.
Martin02: Tim ale nechci rici, ze mas program delat pro stare php, naopak. Z mnoha hledisek je vyhodnejsi u php to nejnovejsi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0