Autor Zpráva
quatzael
Potřebuju udělat přihlašování a odhlašování pomocí tlačítek Login a Logout. Mám to jako anchor <a>. Ale nevím jak to udělat, aby se po stisknutí tlačítka spustil script například logout.php a znovu se načetla ta stránka, na které jsem..
Alphard
Přesměrujte
header('Location:url');
quatzael
Ono to asi jde lehce řešit javascriptem, ale zajímalo by mě, jaké řešení je nejběžněji používané a je nejspolehlivější..
Alphard
Header location je běžné řešení. Problémy mohou nastat jen když se ho snažíte použít po nějakém výstupu, jinak není důvod cpát tam javascript.
quatzael
Alphard:
ale já se potřebuju přesměrovat na stránku, na které jsem zrovna byl, bez toho, abych znal aktuální url.
Jinak bych ho musel předtím zjistit a to nevím jak..
koukal jsem jak to má řešený alza.cz a tam to vypadá na javascript..

Mám tam přihlašovaní z hlavičky stránky, kterou mám includovanou pro všechny podstránky, takže potřebuju, aby po stisknutí tlačítka proběhl script.php a pak jsem se znovu objevil na stránce kde jsem byl.
Alphard
Tak si aktuální adresu přidejte další parametr k Login tlačítku (najdete ji v $_SERVER) a pak na ní přesměrujte, nevidím v tom problém.
quatzael
no právěže nevím jak se to dělá (přidávají parametry, vyhledání aktuální adresy v $_SERVER)..

má to být takto??

<a id="login-button" href="login.php?url=$_SERVER">

a v tom login.php pak?

header('Location:url');
Tori
quatzael:
$_SERVER
quatzael
Tori:
na to, že tam má být $_SERVER['PHP_SELF'] jsem už přišel, ale stejně mi to nefunguje..

Zdá se, že nefunguje tohle: unset($_SESSION['user']);

Už mi to funguje. Zapoměl jsem do toho login.php dát taky to session_start();

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: