Autor Zpráva
N1CK
Profil *
Ahoj, chci se zeptat, jak udělat, aby se po kliknutí odeslal SQL příkaz do databáze (v PHP)... Například kliknu na "Líbi se", to se rozsvítí nějakou barvou, to je jedno a do SQL se odešle určený příkaz (bez refleshe)... Budu rád za každý příspěvek..
josef454
Profil *
uděláš si mimo stránku php script a ten pak po kliknutí na "Líbi se" spustí funkci která ti ajaxem načte ten php soubor
N1CK
Profil *
aha, no tak s ajaxem nemám zkušenosti.. Nemohl by mi někdo nějak pomoct prosím ? :/
Alphard
Profil
Jsou i jiné možnosti Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jak přenést proměnnou z javascriptu do PHP z nichž ajax bude asi nakonec nejjednodušší. Jeho použití je velmi známé, snadno nalezitelné a určitě není nutné ho tady od začátku vysvětlovat. Použijte vyhledávač, zkuste to a ptej se se na případné konkrétní problémy.
josef454
Profil *
no může ti pomoct jQuery framework

<a href="#" onclick="libise(1)">Líbi se</a>

<script>
function libise(id){
load("script.php?id="+id);
}
</script>
N1CK
Profil *
Oukey.. Našel jsem si toto:
<script src="jquery.min.js"></script>
<script>
$(document).ready(function(){
  $("#kliknout").click(function(){
    $("#div1").load("dok.txt");
  });
});
</script>
<div id="div1"><h2>TEST</h2></div>
<div id="kliknout">Get External Content</div>
A teď se chci zeptat, jak to toho souboru, co se načte přidat proměnný z php... jakože se spustí script.php?id=1&uziv_id=1


tak jsem to udělal takto:
    $("#div1").load("test.php?pst=<? echo $id; ?>");
Chci se zeptat.. Je to vůbec validní? :D
Alphard
Profil
Ano, php tam dosadí id, do prohlížeče se dostane obyčejná adresa, žádné <? tam neuvidí.
N1CK
Profil *
Jasný :) Okey dík :)
Davex
Profil
josef454:
no může ti pomoct jQuery framework
Může pomoct i čistý JavaScript bez jQuery (případně náhrada metody load), který ušetří minimálně 32 KB a několik gramů CO2.
N1CK
Profil *
Můžu ještě otázku?Vypíše se mi z MySQL, kolik "like" je a když kliknu na to like, tak chci aby se mi to bez reflashu i přičetlo.. Jak na to?
Alphard
Profil
Sám to nemám vyzkoušené, ale podle manuálu u metody load()
Load data from the server and place the returned HTML into the matched element.
By měl být výstup scriptu vložen do <div id="div1"></div>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0