Autor Zpráva
haha
Profil *
Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně Excelu. Mám v něm udělanou tabulku, která obsahuje cca. 25.000 řádků s 50 sloupci.
Potřebuji tato pole projít a uložit do DB. Zkoušel jsem soubor uložit do csv formátu a při procházení se mi uložilo jen cca. 340 řádků.
Poté jsem zkoušel PHPExcel, zde už jsem narazil na problém ohledně limitů hostingu :( Nemáte někdo jiné, funkční řešení, popřípadě nápad jak to vyřešit i se stávajícím?

Mockrát děkuji.
scheras
Profil *
Uložení do XML?
Alphard
Profil
csv by mělo jít, 25k není tak moc. Zjistěte, proč to selhalo.
Enko
Profil *
haha:
Pokud narážíš na limity hostingu, tak to ukládej po dávkách. Určitě si zapni zobrazování chyb. Takhle je to jen ztracený čas.
haha
Profil *
scheras: Do xml uložit nejde =(, nebyl by to Microsoft, aby neměl problém.
Alphard: Díky, už jsem tedy přišel na problém. Při ukládání se ověřovala různá pravidla a nejspíš to bylo už moc dotazů.
Enko: Rovněž děkuji za radu =)

Problém vyřešen omezením dotazů. Vše děkuji =)
donny
Profil
haha:
Do xml uložit nejde =(, nebyl by to Microsoft, aby neměl problém.
Dáta z excelu sa do xml dostať dajú bez problémov, už vo verzií XP (resp. 2002) som to používal!
Alphard
Profil
donny:
Je to možné, já to nepoužívám, ale nepovažuji to za vhodné řešení. csv se dá načítat po řádcích, dá se snadno rozdělit na dávky do více souborů. Naopak většina parserů pro XML načítá hned celou strukturu dokumentu, čímž zabere velké množství paměti. To nemluvím o tom, že samotný xml soubor může být často mnohonásobně větší, než je nutné. Nevidím v tomto přístupu žádné výhody.
donny
Profil
Alphard:
Iste, nespochybňujem riešenie pomocou csv, osobne ho tiež radšej používam (ak je taká možnosť). Reagoval som na výrok "nebyl by to Microsoft, aby neměl problém", zo skúseností viem že export do xml (aj csv) v programe Excel funguje už pomerne dávno (minimálne od roku 2002) a nemal by preto byť problém docieliť požadovaný výsledok aj takýmto spôsobom. Ak to tazateľ skúšal a nešlo mu to, chyba je medzi klávesnicou a stoličkou a tieto "križiacke výpravy" proti zlému Microsoftu mi prídu dosť zbytočné.

Nevidím v tomto přístupu žádné výhody.
Momentálne už sme asi vo veľmi obecnej diskusií, ale v prípade ktorý som riešil ja bola výhodou samotná štruktúra XML dokumentu a parametre pre jednotlivé stĺpce, vďaka ktorým sme preniesli z excelu dáta a zároveň sme generovali aj samotné tabuľky z excelu..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0