Autor Zpráva
23k
Profil
Zacinam se trosku ucit rewrite a zprovoznil jsem si ho na localu.

toto jednoduche pravidlo

RewriteRule ^(.*)/$ index.php?stranka=$1 [L,QSA]

udela z www.neco.cz/?stranka=TEST => www.neco.cz/TEST/ , takto mi to funguje na hostingu
ale na WIN na localu to funguje pouze takto [url=http://www.neco.cz/TEST
]www.neco.cz/TEST
[/url]

cili bez lomitka. Je na to nejaky figl, nebo mam nekde chybu? Rad bych to mel stejne jak na Localu tak na hostingu, az budu delat web tak bych se pak z prepisu zblaznil. DIK


2/

to je jedna vec a druha pro me jako pro zacatecnika nepochopitelna
trosku jsem si pravidlo jeste modifikoval abych vedel co to umi.

RewriteRule ^(.*)-ShowPage-/$ index.php?stranka=$1 [L,QSA]

a ted bych se teoreticky mel odkazovat na stranku www.neco.cz/TEST-showpage-/ , na hostingu funguje na localu opet ne!


Tak dekuju
Kajman_
Profil *
Popsané chování jsem nezažil. Možná jen divně nakonfigurovaný localhost. Osobně většinou používám po

RewriteEngine On

hned

RewriteBase /adresar

kde adresar je cesta z kořenu webu, kde je onen .htaccess. Dovolí to totiž používat relativní cesty v rámci toho adresáře. Při stěhování do jiného adresáře na jiném serveru stačí tenhle jeden řádek upravit (pro root webu na /) a je to. Také se používá (třeba v seriálu na intervalu) %{DOCUMENT_ROOT}, ale s tím jsem měl problémy, pokud byl web nakonfigurován s využitím virtual_document_root.
bender
Profil
Co verze apache? Jako máš na tom hostingu a jakou doma? Já měl podobný problém. Přeinstaloval jsem Apache a na localu s win XP to běhá stejně jako na Linuxu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0