Autor Zpráva
berounsky
Profil
Ahoj,
může mi někdo poradit s tímhle problémem?
po instalaci posledního Vertriga (2.29) do Windows 8 (x64) se všechno chová na první pohled normálně, server jede, ale jakmile se chci přihlásit do adminu nebo localhostu, po zadání "http://127.0.0.1/ cokoli" do IE se objeví hláška:
"stránku nelze zobrazit" ...
analýza chyby říká, že vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijímá spojení, prostředek není nastaven tak, aby přijímal připojení na portu Služba WWW(http)...

zkoušel jsem různé modifikace i vypnutí firewallu - bez vlivu ...
při tom na druhém stroji s Win 7 (x32) všechno chodí normálně ...
nevíte někdo, v čem může být problém? Nějaká špatná konfigurace Vertriga (je default), cesty v configu jsou nastaveny správně, ...
může to být problém IE 10, ...?

díky za radu
Petr
berounsky
Profil
berounsky:
info pro všechny kdo se s tím perou...
chyba nalezena - je to nějaký problém nové verze Vertriga.

Vertrigo verze 2.28 funguje ve Windows 7 (x32) i 8 (x64) bez problémů

- ve verzi 2.29 je nějaký problém s modulem MySQL - viz. chybový popis události:

"Popis ID události 100 ze zdroje MySQL nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače.
Pokud událost pochází z jiného počítače, byly s událostí uloženy také informace potřebné pro zobrazení.
K události byly připojeny následující informace:
C:\VertrigoServ\mysql\bin\v_mysqld.exe: ready for connections.
Version: '5.5.24' socket: '' port: 3306 MySQL Community Server (GPL)"


Takže nutné kroky pro správnou činnost Vertrigo ve WIN 7 a WIN 8 jsou:
1) instalovat do jiného adresáře než "Program files (x86)" - nejlépe C:/Vertrigoserv/
2) zabránit kolizi portu 80 - nastavit (zaškrtnout) na Skypu alternativní porty ...
3) vše ostatní pak funguje automaticky - případně podle vlastního nastavení ...

hodně úspěchů
Bery
Pompo
Profil *
Zdravím. Mám stejný problém, ale na Vistě. Adresář s instalací nemám na C. Skype nemá nastaven port 80. A přesto mi to hází chybu 102. Poradí někdo? Díky.
berounsky
Profil
Pompo:
jestli se pokoušíš instalovat verzi 2.29 nedivím se - mně nikde nefunguje...
jak jsem psal, zkus použít starší verzi 2.28 nebo 2.27 - obě mi na Win7 (upgrade z vista) fungují ...
pokud máš 64bit systém - nainstaluj přímo do C: - instalace nesmí být v "Program Files (x86)"
pokud máš ošetřený Skype, mělo by to fungovat ...
PB
Beginner
Profil
Mně Vertrigo taky právě nefungovalo, tak jsem si našel alternativu xampp a jsem plně spokojený. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0