Autor Zpráva
doopy1223
Profil
Dobrý deň,

potrebujem pomôcť s pár php kodmi.
Jedná sa o to, že vlastne zákazník si objedná službu pôjde to uhradiť do banky a následne, keď sa mi pripíše suma na môj účet, príde zákazníkovi email s prihlasovacími údajmi na web... je to vlastne možné?

Ďalej by som potreboval to isté lenže pri internet bankingu a paypal.


Ďakujem za odpovede.
Virtus
Profil
Možné to je, potřebujete aby Vám banka posílala emailem informaci, že přišla platba + informace o platbě samotné. Nevím, zda to poskytují všechny banky. Každopádně, asi to nebude úplně zadarmo. Další důležitý parametr se týká samotného emailu, je potřeba prvně u banky zjistit, jak vlastně daný email vypadá, některé banky, kupříkladu Volksbank, kterou nedávno koupila Sberbank, posílala v emilu jenom tohle: Na váš účet byla připsána částka XXXX kč.
Z takového výpisu asi sotva poznáte kdo vám danou částku poslal.
Na serveru pak potřebujete mít nějaký script, který se bude třeba každých 5 minut zpouštět cronem a kontrolovat daný email, pokud najde nějaký nový email s příchozí platbou a bude schopný platbu přiřadit ke konkrétnímu zákazníkovi, může automaticky odesílat přihlašovací údaje. Pokud nebude schopen připřadit platbu, může upozornit emailem Vás, aby jste si třeba platbu přiřadil ručně.

Při internet banking je to v podstatě to samé, jako když jde zákazník uhradit částku do banky, tudíž by Vám opět přišel email od banky a Paypal bude mít určitě nějaké vlastní API, na které se půjde napojit nebo v lepším případě vám taky bude schopen posílat email, zase to asi nebude zadarmo.

Pokud by Vaše banka neměla v nabídce posílání informací o platbách emailem, je částečnou alternativou systém MultiCash, drahé, nejde plně zautomatizovat (alespoň ne rozumně a to kdo ví jestli), a hrozné co se týče formátu souborů které generuje (uparsujete se k smrti).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0