Autor Zpráva
Salieri
Profil
Zdravím Vás,

začínám dělat školní projekt informační systém a mám takovou otázku, uživatel při logování do systému špatně zadá uživatelské jméno, lze následně ve formuláři vybarvit třeba uživatelské jméno nebo heslo červenou barvou? Díky za odpověďi
martin1312
Profil
Hlášku vypíš do nejakého <div> s triedou, napríklad <div class="error">nejaky text</div> a v CSS mu priraď color:red; alebo niečo na ten spôsob.
Taps
Profil
Salieri:
Dobré zkušenosti mám s jQuery validation plugin - http://programujte.com/clanek/2009090500-jquery-plugin-validation-plugin-pro-snadnou-kontrolu-formularu/
Salieri
Profil
Dobře, díky vám, něco zkusím napsat dyžtak jsem znova napíšu :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Proč by měl na statické zvýraznění na serveru vyhodnocených chybných údajů používat JavaScript? A ještě k tomu tahat na takovou prkotinu obří knihovnu?
margin
Profil *
Salieri:
Většina serverů při chybném přihlášení neprozradí, zda bylo chybné jméno nebo heslo, příklaz hlášky ze Seznam.cz:
Neexistující uživatel nebo chybné heslo!
Doporučil bych ti to udělat podobně, za předpokladu, že v zadání nemáš, že musíš rozlišovat, zda je chyba ve jméně nebo v hesle.
Salieri
Profil
margin:

Přímo v zdaní ne, ale spíš to je taková iniciativa to zlepšit na vyšší lvl :).

Přes metodu empty jsem provedl to co si napsal, ale chci to víc zatraktivnit :-)
Taps
Profil
Chamurappi:
zmínil jsem jen jednu z možností. Už nechám na tazateli zda ji využije nebo použije jiné řešení
jenikkozak
Profil
margin:
Jakub Vrána ve své knize Kniha 1001 tipů a triků pro PHP (nemám ji u sebe, přebásním to vlastními slovy) toto zmiňuje jako prvek, který znepříjemní uživatelům přihlašování, pokud se netrefí při první kombinaci. V bezpečnosti to ale nepomůže, útočník se totiž může dovědět, zda uživatelské jméno existuje, například při registraci.
Za velkým rozšířením přístupu, kdy je kontrolována pouze existence celé kombinace uživatelského jména i hesla, může spíše pohodlnost vývojářů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0