Autor Zpráva
Dano_V
Profil *
Zdravím Vás

Chcel by som posielať správy pomocou phpMailera z formulára. Funguje to veľmi dobre, ale by som potreboval dať do tela správy obsah viacerých okien. Chcem, aby správa vyzerala nasledovne:

Meno = Ján Jakubisko
Ulica = Štúrova
Mesto = Horné Dolné

A tak ďalej. Riadok, ktorý odovzdáva obsah vyzerá takto:
$mail->Body = ($_POST['sprava']); 

Keď sa do toho riadku pokúsim niečo doložiť, prestane to fungovať. Skúsil som už toto:
$mail->Body = ($_POST['meno']), ($_POST['sprava']); alebo toto:
$mail->Body = ($_POST['sprava'], $_POST['meno']); alebo toto:
$mail->Body    = ($_POST['sprava'] + $_POST['meno']); 

Buď mi akceptuje iba prvú správu, alebo napíše, že "Message body empty", a neposiela nič. Skúšal som aj viac iných variácií, ale výsledok bol stále rovnaký. Ako napríklad toto:
$mail->Body    = ($_POST['sprava']); 
$mail->Body    = ($_POST['meno']); 
Žiaľ, nedostal som sa ďalej. Preto sa chcem opýtať, je vôbec možné pomocou mailera odosielať v tele správy obsah z viacerých okien formulára? Ak je to možné, prosím Vás, poraďte mi niekto.
Ďakujem
Davex
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Odeslání více položek
Dano_V
Profil *
Ďakujem za odpoveď. Tieto rady tam fungujú v jednoduchom skripte, ale v maileri nie. Naprielk tomu ma naviedlo nato, že som to vyriešil, už mi to ide. Problém mám iba s kódovaním odosielaného textu. Základné kódovanie mailera je iso-8859-1, ktoré by sa malo dať zmeniť kódom
$mail->Charset = "utf-8";
Žiaľ, nefunguje to. Vôbec mi nato nereaguje. Môžem tam napísať hocijakú hodnotu, aj windows-1250, ide to stále rovnako zle. Napríklad keď meno v hlavičke sa začína na "Š", alebo "Ť", tak výsledok namiesto vypísania mena je takýto:
Od: "=? iso-8859-1?B??="
Alebo meno vypíše, ale prvé písmeno jednoducho vynechá.
Zmena nastane iba vtedy, keď zmením hodnotu priamo v maileri. Keď tam napíšem utf-8, tak je kódované všetko zle, aj "from", ale aj telo správy. Keď napíšem windows-1250, tak je kódované všetko dobre, s výnimkou niektorých mien, začínajúcich na inkriminované písmená. Vtedy vypisuje toto:
Od: "=?windows-1250?B??=" 
Keď by ste mi mohli pomôcť aj v tomto, bol by som rád. Za odpoveď, ďakujem!
Davex
Profil
Dano_V:
výsledok namiesto vypísania mena je takýto: Od: "=? iso-8859-1?B??="
Nechápu o jaké vypisování jména jde. PHP Mailer nic nevypisuje a pouze odesílá e-mail.

Jinak kódování se nemusí hádat a nastaví se stejné jako je použito na stránce s formulářem.
Dano_V
Profil *
Ten kód je "=?windows-1250?B??=" napísaný v poštovom klientovi na tom mieste, kde je napísané (alebo by malo byť napísané) meno odosielatela listu. (From, Return path) Je to tam namiesto mena. Pod ním je kompletná mailová adresa.

Stránka s formulárom má kódovanie windows-1250 a tak som nastavil aj mailera, aj mi to dobre funguje, až na tie výnimky, o ktorých som písal. Ale tie isté písmená (aj mená) do tela správy napíše dobre, iba do okienka, kde je From, nie. Preto som to vyriešil tak, že všetky mená posielam aj do tela správy, aby som ich mohol prečítať v každom prípade.
Davex
Profil
Neděláš nějakou chybu při nastavení jména a adresy odesílatele?

Používáš něco podobného?

$mail->CharSet = "windows-1250";
$mail->AddReplyTo("odesilatel@example.com", "Ťapka a syn");
$mail->SetFrom("odesilatel@example.com", "Šílený odesílatel");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0