Autor Zpráva
phplover
Profil *
Ahoj, mám zvláštní problém. Je mi to celkem blbý se s tím prezentovat veřejně, i když anonymně, ale i tak. Rád programuju/skriptuju v PHP. Hodně mě to baví, ale mám problém s tím, že čím delší kód je, tím hůž se mi udržuje funkční. Jasně, že čím delší kód, tím větší možnost chyb, ale i tak, když si to člověk promyslí, myšlenky si někam poznamená a nakonec to teda sepíše v nějakém tom editoru, neměl by to být zas takový problém, i kdyby ten kód měl mít třeba i 10 000 řádků. Já, pokud píšu kó dlouhý třeba na 250 řádků, nemívám moc problémy, ale pokud je to třeba 500, 750 nebo i víc řádků, častoo, vlastně pokaždý se mi stává, že se to prostě někde rozsype a já prostě nevím, co s tím. Připadám si pak jako neschopnej dát dohromady pár set řádků kódu. A právě proto jsem si řekl, že se pozeptám zdejších zkušených nerdů, jestli by něměli nějaké ty rady a pomocnou ruku. zakaždou pomoc budu velmi rád.
joe
Porozhlédni se po objektovém programování a využívej require, případně include. (jinými slovy, nepiš kód tak dlouhý, ale uspořádej si ho do tříd, metod, ...)
Tori
Možná pomůže i používat editor (resp. spíš IDE), které kromě kontroly syntaxe dokáže i zvýraznit výskyty označené proměnné / funkce (rychleji se najdou překlepy v názvech).
Jan Tvrdík
phplover:
Hodně záleží na tom, jakého charakteru jsou ty chyby, které děláš. Pokud jde o hloupé chyby (syntaktické chyby, nedefinovaná proměnná, volání neexistující funkce, volání funkce se špatnými parametry apod.) tak pomůže IDE. Proti logickým chybám (nehlásí to žádnou chybu, ale stejně to nefunguje) je asi největší zbraní rozčlenění kódu na spoustu malinkatých logických celků (funkce, třídy, soubory) s jasně definovaným API (psát důsledně PHPDoc) a toto API následně testovat pomocí unit testů.
tiso
Ešte mi tu chýba možnosť vedieť hladať chyby - pokiaľ nemáš IDE s debugerom, tak vedieť ako pridať pomocné výpisy premených, podmienok a podobne, či v nich je to čo má byť. Pomohlo by aj by si sem hodil nejaký svoj kód, s ktorým si nevieš rady. Možno robíš také chyby, o ktorých ani nevieš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: