Autor Zpráva
Hoplala
Profil *
Zdravím,

nejprve bych se chtěl omluvit, vím o souhrnném tématu PHP editorů, přesto jsem tam ale nenašel, co jsem hledal... Jsem odchovanec PSPadu a nyní hledám editor pro Linux, nejsem náročný, přesto jsem nenašel. Jediné co chci, je zvýrazňování syntaxe (což už ostatně umí každý editor) a v levém panelu, kde máte seznam souborů chci přístup na FTP (zvykl jsem si pracovat rovnou na FTP a ne na localhost).. Zkoušel jsem Komodo, jenže tam se musí na každý soubor jít přes otevřít, ze serveru a pak i při ukládání dát že na server .. Dále jsem zkoušel NetBeans, ale tuto funkci jsem také nenašel. Nějaké nápady? Děkuji Hoplala
Jan Rippl
Profil
No dalo by se to dle mého názoru řešit tak že FTP se otevře prostřednictvím okna aplikace nautilus, a následný soubor se upraví přímo na serveru pomocí gedit (textový editor se zvýrazněním syntaxe). Existuje podobný postup za použití gftp (nahrazuje nautilus). Poslední možností jEdit, který funguje jako editor a obsahuje plug-in pro přístup na vzdálený server.
lorin
Profil
Já na podobnou práci používám Netbeans. Umí doplňování syntaxe, hledání chyb a mnoho dalšího. Navíc si ho lze nastavit tak, že bude kód průběžně odesílat na ftp. Například po každém uložení souboru.

Netbeans není původně PHP IDE, to se do něj instaluje jako plugin.
Virtus
Profil
PHPStorm nebo Netbeans. Netbeans se dá stáhnout ve verzi pro PHP na oficiálních stránkách a nic do něj nemusíte instalovat navíc, a to aby ste moh upravovat soubory rovnou na FTP samozřejmně umí, dáte založit nový projekt, zvolíte PHP a v pravo ve výběru PHP Application from Remote Server a ve 3 kroku zakládání si nastavíte připojení na FTP a o víc se nemusíte starat.

Jan Rippl:
následný soubor se upraví přímo na serveru pomocí gedit
Pokud si zvolíte gedit, podle mně nejhorší možný řešení, tak si v něm vypněte automatickou tvorbu záloh: askubuntu.com
Hoplala
Profil *
Děkuji oběma, použiji názor Jana, připojovat se přes nautilus a upravovat přímo přes gedit.

Děkuji


// To jsem si nevšiml, zkusím tedy ještě jednou Netbeans.
Jan Rippl
Profil
Virtus:
Pokud si zvolíte gedit, podle mně nejhorší možný řešení, tak si v něm vypněte automatickou tvorbu záloh: askubuntu.com

To mám již roky deaktivováno (dělá to paseku na i na lokálním pc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0