Autor Zpráva
quatzael
Profil
Potřeoval bych nějak potlačit klávesu ENTER, když je input aktuálně focusovaný.. Teď se normálně automaticky odesílá celý formulář (ikdyž není celý vyplněný), já bych potřeboval, aby se input spíše jen odfocusoval. To mi připadá takové uživatelskz intuitivnější..

Dále bych také chtěl potlačit klávesu BACKSPACE, moc uživatelů jí stejně nepoužívá když se chce dostat na předchozí stránku, ale spíše když něco maže ve formuláři, tak aby to ty uživatele zbytečně neházelo na předchozí stránku, když se snaží něčo smazat a neuvědomí si, že nemají input focusovaný. Navíc kdyby se vrátili znova dopředu, nejspíš by se jim zase objevil prázdný formulář, a neměli by tam to co doposud vyplnili..

Existuje na to prosím nějaké řešení??
Str4wberry
Profil
Co se týče Enteru, tak bych se spíš zaměřil na to, aby se formulář před odesláním (JS událost onsubmit) ozval, pokud není řádně vyplněn. Nebylo by tak třeba narušovat běžné chování prohlížeče.

Dále bych také chtěl potlačit klávesu BACKSPACE
Stává se v některých prohlížečích, že při pohybu zpět/vpřed rozepsaná data zmizí? Opět bych se to raději snažil řešit cestou nenarušení běžného chování prohlížeče. Informovat uživatele, že je skutečně v poli pro psaní lze výraznějším :focus stylem. Rozepsaný formulář lze průběžně ukládat do localStorage.
quatzael
Profil
Str4wberry:
Co se týče Enteru, tak bych se spíš zaměřil na to, aby se formulář před odesláním (JS událost onsubmit) ozval, pokud není řádně vyplněn. Nebylo by tak třeba narušovat běžné chování prohlížeče.
To je jasný, že to tam dám, ale ten formulář je poměrně dost dlouhý, takže stejně když uživatel dojede nakonec tak se dostane k tlačítku odeslat. A většina lidí stejně dělá před odesláním, že proscrolluje stránku nahoru a dolu, aby se přesvědčili, že něco náhodou nevynechali nebo zkontrolovali, že zadali údaje správně.. Takže když bude mít v ruce myš tak bude pro něj pohodlnější když klikne na tlačítko myší a nebude pouštět myš a zase šahat po klávesnici. Navíc u těch inputů se při focusu spouští interaktivní nápověda, takže mě například to furt svádí entrovat..

Já si to opravdu nevymyšlím jen tak pro srandu králíkům.. Když mám přihlašovací formulář, tak tam to rozhodně na enter chci nechat, protože většina lidí loginu enteruje. Ale v tomhle formuláři to opravdu nemá vůbec smysl.

Takže bych opravdu ocenil, kdybyste mi mohl někdo poradit jak na to..

Stává se v některých prohlížečích, že při pohybu zpět/vpřed rozepsaná data zmizí?
Mě se to teda stává, např. v IE..

Opět bych se to raději snažil řešit cestou nenarušení běžného chování prohlížeče. Informovat uživatele, že je skutečně v poli pro psaní lze výraznějším :focus stylem.
Focus mám výraznej dost, jde o to, že hodně lidí, když vidí, že někde vypnili políčko špatně, tak na něj kliknou a vzápětí automaticky bušej na BACKSPACE.. ALe když jim ujede myš a kliknou omylem vedle, tak dřív než si uvědomí co se stalo budou na předchozí stránce a data se jim ztratí..

Rozepsaný formulář lze průběžně ukládat do localStorage.
To jsem nevěděl, ale díky za radu. Tohle jsem chtěl taky řešit.. A kam se to ukládá? Do cookies?? Podle toho co jsem si teď mezitím přečetl, bude asi vhodnější řešení pro můj formulář sessionStorage, ikdyž ještě si to možná rozmyslím..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0