Autor Zpráva
luboš
Profil *
Dobrý den potřebuji pomc s nastavenim serveru , mám databázi do které ukládám nějaké informace a ty chci zálohovat pro jistotu na nějaké dva servery které jsou ve firemní síti , server mám nastavený že smí komunikovat s dommácí sítí a s doménami ve firemní síti, server mi běží na localhostu, pokud chci ukládat na místní disk c:\ zaloha1\ tak není problém ale pokud chci ukládat např. na sevrer L:\zaloha1\ tak mi to nahlásí "no such file or directory" pouze že umístění neexistuje (umístění určitě existuje), očekával bych spíše že mi to nahlásí že nemám oprávnění zapisovat mimo oblast localhostu .předpokládám že je chyba někde v nastavení serveru, pravděpodobně v tom že server běží na localhostu .
Virtus
Profil
luboš:
očekával bych spíše že mi to nahlásí že nemám oprávnění zapisovat
To je docela možné, protože chybové hlášení: no such file or directory, se zobrazí i v momentě, kdy tomu opravdu nemáte právo.
Davex
Profil
luboš:
Webserver a PHP pravděpodobně běží pod systémovým účtem, v jehož kontextu není připojený síťový disk nebo tento účet nemá oprávnění na něj přistupovat. Třeba IIS spouští PHP v izolovaném procesu pod speciálním uživatelem, který má z bezpečnostních důvodů omezenu většinu práv.
luboš
Profil *
Děkuji za reakce , já si také myslím že server pracuje v určité kleci ze které nemůže jen tak vylézt protože jsem ještě vyzkoušel server provozovat na veřejné ip adrese ale výsledek stejný na místní disk c:\ zapisuji bez problémů ale na server L:\ to zkrátka nejde . Jen bych potřeboval vědět jestli se dá něco nastavit v PHP serveru nebo jestli stačí aby správce sítě povolil mému php serveru aby mohl zapisovat na ten jeho L:\ server ??. předem děkuji za rady
luboš
Profil *
ještě mně napadlo jestli je možné na takový L:\ server zapisovat pomocí FTP ?????
Virtus
Profil
Pokut takový L:\ server je i FTP serverem, tak samozřejmně na něj jde zapisovat i pomocí PHP: php.net
luboš
Profil *
vyřešeno dík pouze jsem špatně zadal cestu místo L:\zaloha1\ má být \\L:\zaloha1\

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0