Autor Zpráva
paulos etruska
Profil *
Prosim vás jaký znáty způsoby ochrany dat? Prostě zabránit aby si každej moch přečíst zdroj. kód,nebo nějak pomocí include a hesel.
Dík
WertriK
Profil *
nastavenim prav...
v total commanderu oznacis soubor, nahore v levo soubor>atributy>to co potrebujes...

jinak pres fci chmod();
thingwath
Profil
Podle toho jak a kde. Přes HTTP v praxi celkem stačí důsledně používat příponu .php, což je obecně většinou nastaveno tak aby prošlo PHP parserem, po kterém PHP kód nezůstane. PHP skripty, které se jenom includují lze umístit mimo strom webového serveru nebo do nějakého adresáře kam se zakáže přístup.

Ochrana na lokálním disku přes přístupová práva, viz předešlá odpověď, ale to může mít svá omezení. Stejně se nezabrání tomu, aby se ke skriptům dostal správce serveru.

Ochrana kódu předaných zákazníkovy jako prodaný produkt či podobné případy? Problém. S kódem se dají dělat všelijaké kejkle, aby zůstal syntakticky správný a dělal zamýšlenou činnost, ale byl co nejméně srozumitelný člověku. Klíčové slovo code obfuscation. Dá se kompilovat do bajtkódu, ale nevím jak je na tom PHP.

Upřesni co přesně a kde chceš chránit.
paulos etruska
Profil *
no potřebuju chránit html soubor,kterej nejde přepsat na php kvůli funkčnosti. Každopádně dík za rady něco snad bude fungovat.
paulos etruska
Profil *
Jak přesně použít funkci chmod pokud chci zabránit uživateli v úpravách nebo kopírování mojí stránky? dík.
WertriK
Profil *
Tak stranku ti nikdo jen tak neupravi toho se neboj, kdyby to bylo tak lehky tak je to vsechno v dymu. A kopirovani nezabranis, kazdy si muze zobrazit zdroj a zkopirovat si ho ...
thingwath
Profil
Ochrana HTML kódu je IMHO plýtvání silami, když bude nejhůř, tak bych si ho vytáhl třeba z DOM inspektoru.
WertriK
Profil *
jj, html vzdycky nejak zjistis ...
kaifman
Profil
to je jako kdyby sis postavil barak ve prosred mesta a chtel zamezit tomu aby se na nej nekdo dival jak ho mas hezky postavenej :)
Flash
Profil *
Existuje program HTML Zip, ktory ti umozni nezobrazit kod, ale je shareware.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0