Autor Zpráva
Hyndori
Profil
.
Milkys
Profil
Hyndori:
zrovna tak jak jsi si vytvořil tyto 2 tabulky si vytvoř třetí, která se bude jmenovat třeba nakup.
Co id - to ingredience. S každou objednávkou proběhne i update této tabulky nakup.
Až pojedeš na nákup a budeš potřebovat výpis ingrediencí, které koupit, bude ti stačit obyčejný select - množství se bude přičítat při již zmiňovaném updatu tb.
Při tvorbě tb bych si dal pozor zejména na jednotky množství - mléko určitě nebude v gramech ap.
Hyndori
Profil
Nemohl by jsi mi i sestavit nějak kod, nebo aspon nějaké odkazy, na to co jsi popsal? :) Už jsem z toho uplně...
Alphard
Profil
Osobně bych další tabulku nedělal, tady to nebude natolik náročné, aby bylo potřeba cachovat, byly by s tím jen problémy.

Mělo by stačit něco jako
select *, count(*), sum(j.veprove_maso), ... from obj o left join jidla j on o.id_pokrmu = j.id where ... group by o.id_pokrmu

Další tabulku by to chtělo spíš na výčet těch surovin (vlastně i dvě, samostatně druhy a množství u jednotlivých jídel), ale to je nyní zřejmě nad vaše síly.
Milkys
Profil
Alphard:
tabulku s ingrediencemi jsem myslel stejně jako Alphard. Akorát Alphard tomu říká suroviny. Stačí jen jedna tb se surovinami. Jednotky množství u jídel je potřeba zadávat ve stejných jednotkách jako budou jednotky množství v tabulce surovin. Update se postará při prodeji nějakého jídla o přičtení množství.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0