Autor Zpráva
Wladimir Čert
Profil *
Zdravím,
rád bych se zeptal, zdali mohu očekávat výkonnostní problémy, při zmenšení fotografie přes PHP.
Dejme tomu, že uživatel nahraje fotku která bude mít 20MB a rozlišení 1500px na šířku, zvládne toho PHP zmenšit?

Používám klasický webhosting.
Děkuji
Davex
Profil
Jestliže se bitmapové podoby originálního a zmenšeného obrázku vejdou do paměti omezené hodnotou memory_limit, tak bude pravděpodobnost úspěšného zmenšení vysoká.
Wladimir Čert
Profil *
Ok děkuji.
Memory_limit mám 128M podle phpinfo(); ale víc jak 12megapixelova fotka nechce prolizt...
Alphard
Profil
Mohu-li počítat 12M*3*1.6 = 58M, vychází tam nějaké rezervy. Otázka je, jak velký je nový obrázek a jak velká je režie zbytku programu.
Wladimir Čert
Profil *
Ok díky.
Memory_limit je vždy uživateli dostupné nebo záleží na využití RAM?


Edit: Tak když si vypíšu " memory_get_usage" tak mám 3.5 megabytes
Jan Tvrdík
Profil
Wladimir Čert:
Spíš tě zajímá memory_get_peak_usage.
Wladimir Čert
Profil *
Zkusim jsem to a hodnota se pohybuje okolo 3481160 (občas to vylítne o 10)


Tak edit2: Po upnutí a zmenšení se hodnota změní na 115MB a vyhodí Allowed memory size of
Monkeys
Profil *
Myslim ze pri uploade fotky zohrava dolezitu ulohu aj tieto parametre:

max_execution_time
max_input_time

Vacsinou su nastavene na 30 co je dost malo a pri takej velkej fotke ani nehovorim

M.
Wladimir Čert
Profil *
Jo mam to na 30s ale skript bezi vzdy 10-12s pak dojde paměť.
Docela mazec, že to sežere tolik RAM


Myslíte, že kdyby mi hosting navýšil paměť na 512MB tak to pomůže? U wedosu se koukám na VPS:

Varianta: 15 GB HDD, 512 MB RAM, 1 proc.
Popis: 15 GB HDD, 512 MB RAM, 1 proc.
CPU počet: 1
HDD velikost: 15 GB
RAM velikost: 512 MB

Otázka je, jestli tech 512MB na RAM stačí do začátku. Jde mi hlavně o to, aby nedocházela při více uživatelých.

Děkuji
Alphard
Profil
512M už je docela dost. Jestli neděláte přímo nějaký image upload server, tak se snad více uživatelů moc často nepotká. Samotné zmenšení je otázka maximálně sekund, i když se výjimečně spadne, lepší než nic...
Můžete zkusit, jestli není dostupná knihovna Imagick, jí alokovaná paměť se nepočítá do php limitu, takže dokáže zmenšit větší obrázky.
Další možnost je u uživatelů s moderními prohlížeči zmenšit obrázek už u nich, třeba Chrome a brzy i Opera s novým jádrem Blink to myslím umí, nevím jak IE.
Jan Tvrdík
Profil
Wladimir Čert:
Pokud máš na hostingu k dispozici ImageMagick, tak můžeš ještě použít to.
Monkeys
Profil *
Je dolezite si tiez uvedomit ze nie kazdy ma rychly upload limit.
Preto sa moze stat ze ak svoj program uverejnis a niekto tam praske 20 Mb fotku a bude mat upload 400 kbits tak sa asi uspokojiveho vysledku nedocka.

Pozri si svoj upload limit na www.rychlost.sk

M.
Wladimir Čert
Profil *
Monkeys:
Tomu rozumím. Nakonec to vyřeším tím VPS, jinak to asi nepůjde. Na samostatný HW se to nevyplatí.
Alphard:
Ok díky.
Jan Tvrdík:
Zítra se podívám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0