Autor Zpráva
Jearsem
Profil *
Cau,

Hledam nejaky kurz pro zacatecniky PHP a MySQL. Mohl by mi nekdo z vas neco doporucit prosim vas?

Diky za kazdou odpoved :)
Stalker
Profil
Online, či živě? Zdarma či za peníze?
Jearsem
Profil *
Stalker:
Zive a za penize samozreme, pochybuju ze by me to nekdo naucil zadarmo ;)
Stalker
Profil
Jearsem:
Z mé vlastní zkušenosti nedoporučuji absolvovat tyto kurzy. Jsou dost drahé a krátké. Přidaná hodnota je velmi malá. Ty základy se můžeš naučit v klidu sám, nejsem si jist, zda ti nějaký kurz v tomto bude prospěšný. Co se týče probírání pokročilejších věcí (po zvládnutí základu), tak si nejsem jist, co je nejlepší do budoucna. (S tím momentálně také bojuji).

Co třeba zkusit například něco na styl Code Academy?

Možná by ti mohla pomoct stáž, v nějaké programátorské firmě, ale zase záleží na tvé časové flexibilitě.
Jearsem
Profil *
Stalker:
Ja mam prave knihu "VELKA KNIHIA PHP A MYSQL -TRETI VYDANÍ" mam precteno asi 150 stranek a co me u ni stve ze tam nejsou priklady k procviceni abych tu danou latku pochopil. Potrebuju nekoho kdo by mi rekl co a jak. Jinak kazdopadne dekuji za ten odkaz vypada zajimave :)
meris
Profil
Jearsem
Hlavně to chce dlěat na nečem smysluplném. A pracovat na tom pravidelně. jinak zase základy budeš zapomínat. Dá se zkusit nějaký open source projekt, vytvořit si hru, redakční systém, zkusit se podívat na wordpress, drupal, symfony, nette. Code Academy je fajn člověk si to procvičí, můžeš zkusit i nějaké doučování, ale hlavní je se něčemu věnovat sám.
Jearsem
Profil *
meris:
Ja se prave trosku ucim na wordpresu ale bez tech pevnych zakladu je to trosku horsi.... Jinak dik za odpoved :)
Amunak
Profil
Jearsem:
Ja se prave trosku ucim na wordpresu
Nevím, jestli to je dobrý nápad. Wordpress je složivý software a ani dělat do něj pluginy není nic primitivního. Podle mě by bylo nejlepší, kdybys prvně zkusil od začátku vytvořit něco vlastního, jednoduchého.
Stalker
Profil
Jearsem:
Já se poslední dobou intenzivněji učím z této knihy: PHP 6, Apache, MySql. Tvoří se tam dva kompletní weby od začátku, takže jsou tam uvedeny hezky praktické příklady. Nějak jsem neslyšel moc negativní kritiky na tuto knihu.

Každopádně já mám zatím to "štěstí" že můžu učivo z ní konzultovat i se zkušenými programátory a poslední dobou, když se pomalinku dostávám do tajů PHP, se pomalu od kódu v knize odpojuji a nějaké věci píšu sám a jinak. Ne všechny věci mi tam totiž přijdou zrovna správně řešené. Pak je trochu problém, že když nevím jak dál, moc se nemám čeho chytit, ale to je věc druhá :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0