Autor Zpráva
FreeLeito
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Příklad: Mám stránky normálně online přístupné pro všechny, a když tam třeba chci dělat údržbu, tak chci, aby když na ty stránky přijdou, když budu dělat údržbu, se zobrazilo, že se právě stránka udržuje.
Neměl by na to někdo nějaký lehký návod?
Díky.
Str4wberry
Profil
A jaký způsobem stránky provozujete (redakční systém, statický/dynamický web)?
Chuchycek
Profil
Také zdravím. Na googlu je toho dost např. tady a pak víc tady. Samozřejmě je také důležité, jaký máš typ stránek máš, popř. jaký CMS (redakční stystém) využíváš. Co vím, tak na wordpress je na to myslím nějaký plugin a php fusion, to má zabudované v sobě.
FreeLeito
Profil
Díky moc :)
A nepoužívám ani jedno, mám obyč PHP :)
juriad
Profil
vytvoř si soubor napřiklad:
checkMaintanance.php
if(file_exists("maintanance.php")) {
  include "maintanance.php";
  exit;
}

a ve všech souborech měj na začátku (před jakýmkoli výpisem):
include_once "checkMaintanance.php";

Pokud chceš zahájit údržbu, vytvoř soubor maintanance.php s nějakými těmi kecy.
Pro ukončení údržby ten soubor prostě smaž.
Str4wberry
Profil
Spíš je vhodné udělat stránky tak, aby kvůli údržbě nemusely být mimo provoz. Tedy místo vytváření způsobu, jak uživateli zobrazit, že web nejde, zajistit, aby web šel. Pokud nejde o nějakou choulostivou aplikaci, tak bude nejspíš lepší, když web aspoň nějak pojede, než když nepojede vůbec.

Jinak mohlo by se hodit tohle.
FreeLeito
Profil
Díky moc za vaše rady :)


Chci se ještě zeptat, jestli jde udělat, že když stránku odstavím, tak bych chtěl zobrazit: „Stránka bude aktivní za: 60 minut“, a potřebuji, aby se ty minuty odpočítávali až k 0 minutám.
Nemáte na to někdo návod, nebo nevíte jak to udělat?
A pokud by měl někdo zájem, hledám kódera :) Nebojte se mi prosím napsat, domluvil bych se s vámi.
aDAm
Profil
FreeLeito:
http://lmgtfy.com/?q=js+countdown
je to závislé zda tam budeš mít nějaké JS knihovny či nikoliv, možností je ale spousta.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0