Autor Zpráva
bagocina
Profil
Ahojte

Neviem či mi to ešte nemyslí od rána, ale neviem sa za nič vysomáriť z toho ako vypísať z XMLka, kde je program stanice aktuálne prebiehajúci program a nasledujúci program.

Dostal som sa len k tomu, že napíše nasledujúci, keďže tam mám podmienku ak je čas väčší ako aktuálny.

$zaznam =  simplexml_load_file('http://profi-program.com/ex/xml.php?tv=JOJ&den=2013-05-04');
  
foreach ($zaznam->list as $program) {
  $cas = substr($program->cas, 11);
  if ($cas > date("H:i:s")) { 
    echo "$cas ";              
    echo "".$program->nazev."";                  
    echo "<br><br>";
  }
}

Ďakujem vopred za pomoc.
Alphard
Profil
Stačí tam dát jednoduché počítadlo, vyjděte z toho, co máte, když je podmínka splněna, inkrementujte nějakou proměnnou (přičíst 1) a když její hodnota dosáhne určité hodnoty (zřejmě 2), dejte break.
Mimochodem, ten denní program by se měl cachovat, ne ho při každém refreshi tahat znovu. Zbytečně to vytěžuje poskytovatele a vám to zpomaluje stránky.
bagocina
Profil
S tým výpisom dvoch programov si viem rady, no stále neviem prísť na to, ako vypísať program, ktorý práve beží, čiže štartovací čas je už menší ako aktuálny ale práva ten jeden chcem vypísať a potom jeden, ktorý má väčší čas ako je aktuálny, čo teraz podmienka zabezpečuje (s výnimkou, že tam ešte nie je break).
Samozrejme, no najprv sa musím dopracovať k požadovanému výsledku.
Alphard
Profil
Aha, já vám nerozumněl. Vraťte se k přechozímu, můžete si z foreach vytáhnout i klíče a dát -1, ale jednodušší možná bude vytvořit si proměnnou, do které budete ukládat předchozí program.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0