Autor Zpráva
lokix
Profil
Zdravím všechny zde na foru,

měl bych jeden problém a pokud by byl někdo ochotný mi pomoct či mne nakopnout budu velice rád. Jedná se mi o to, že mám malý web, který funguje jak má. Vkládání produktu,editace i mazání, ale potřeboval bych nejlépe cronem aby se mi každý den např. v 5 ráno update-ovaly 3 sloupečky v tabulce. Update jako takový není problém, jedná se o 2 sloupečky s datumem to je bez potíží, ale 3 sloupeček potřebuje číst údaj ze 4 sloupečku a pak updatovat ten 3. Je to trošku zmatené tak pro příklad: tabulka produkty, která má několik sloupečků, ale ty důležité: cislo_produktu (např.: 111), které se nebude tudy updatovat jen číst, datum_vyroby (normální datum date()), datum_spotreby (datum + 180 dní - toto umím) a to těžké je sarze(zde je to složité, protože ji vytvářím ve formátu: cislo_produktu/datum_vyroby date('d')/datum_vyroby date('m')) - takže něco takového vyleze: 111/04/04. Takže předpokládám, že musím cyklem nebo foreach-em projet všechny čísla produktů, nacpat je do pole a pak je slučovat do nějakého update s tím datumem, ale jak to udělat aby to nebylo přes stovky inputů, zde bych věděl jak, ale chci to bez interakce uživatele.

Moc děkuji za jakoukoliv pomoc.
Tori
Profil
Píšu z hlavy, ale myslím, že by mělo jít něco takového:

UPDATE tabulka
SET sarze = CONCAT(cislo_produktu, DATE_FORMAT(datum_vyroby, "/%d/%m"))
(a možná nějaká podmínka, aby se updatovaly jen řádky, kde ta hodnota ještě není nastavená?)

edit: ↓ Díky, překlep, opravila jsem.
lokix
Profil
Děkuji moc Tori za pomoc a to ještě tak rychle,

jen je zde asi přehozeno pokud to dobře chápu DATE_FORMAT("/%d/%m", datum_vyroby) funguje DATE_FORMAT(datum_vyroby, "/%d/%m").

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0