Autor Zpráva
andy7
Profil *
Ahoj, chcel by som sa spýtať, či je možné na localhoste (wamp) spustiť nejaký JOB? OS Windows. Ak áno, vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem.
Joker
andy7:
Nepochopil jsem, na co vlastně otázka směřuje.

Localhost s WAMP je ten počítač s Windows a v nich samozřejmě naplánovanou úlohu spustit jde.
andy7
Profil *
Sorry .. Zle položená otázka... Zaujíma ma či je možné vytvoriť naplánovanú úlohu vo windowse. Napríklad aby sa nejaký php script na localhoste spustil každých 10 min.. A ak je to možné, či mi viete poradiť ako?
Medvídek
andy7:
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-vista/schedule-a-task
andy7
Profil *
Ďakujem
Joker
andy7:
aby sa nejaký php script na localhoste spustil každých 10 min.. A ak je to možné, či mi viete poradiť ako?
Ano, je to možné.
PHP skripty lze spouštět i z příkazové řádky, takže stačí vytvořit naplánovanou úlohu, která spustí php.exe z instalace PHP a jako argument mu předá PHP skript, který se má zpracovat.
Případně můžete nastavit další parametry, viz manuál.

Pozor na to, že nastavení prostředí může při spouštění přes naplánované úlohy být jiné, než při spouštění z webového serveru.
Jednak může běžet pod jiným uživatelem s jinými právy a hlavně se může načítat úplně jiný php.ini.
Na to jsem už jednou narazil, když jsem řešil záhadnou chybu, kterou jsem nedokázal reprodukovat ani přímo na tom konkrétním serveru.
Bylo to právě tím, že daný kód se mohl spustit i přes plánovač a pak dostal jiné php.ini a projevila se chyba, zatímco při spuštění z webového prohlížeče to bylo v pořádku.
Tak to jen jako upozornění ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: