Autor Zpráva
aladin
Profil *
zdravím,
lidi prosím vás,kde mám chybu?
  mysql_query("SET character_set_client =".$charset, $connect);
  mysql_query("SET character_set_results =".$charset, $connect);
  mysql_query("SET character_set_connection =".$charset, $connect);
  mysql_query("set names ".$charset);
proměnná charset je kodování stránky..
pokud to tam hodím normálně (bez proměnný,prostě tam dám utf-8) tak to jde.Díky za odpověd
Tori
aladin:
V MySQL se píše utf8, bez pomlčky. A použijte buď jen první tři řádky, nebo jen ten čtvrtý (podle vaší verze MySQL/PHP) - obojí dělá to samé.
aladin
Profil *
Tori:
aha,díky..
ale stejně když to kodování dám do proměnný,a dám to jen do set names tak to nefunguje...
když tam dám pouhej text tak to fakčí,
mysql_query("set names uft8");
ale pokud to chci přes proměnnou tak mě to nechce jít..do meta se to vypíše,ale do mysql query ne..
žeby špatně uvozovky?ale to by vypsalo nějakou chybu ne?
Tori
aladin:
do meta se to vypíše,ale do mysql query ne
Ale to je rozdíl. Do HTTP hlavičky se píše Content-Type: text/html; charset=utf-8, do MySQL jen SET names utf8. Nemůžete tedy použít stejnou hodnotu/proměnnou pro obojí. SET names utf-8 znamená "utf minus 8", vyhodí chybu, že znaková sada utf neexistuje. (Resp. mysql_query vrátí false a teprv potom pomocí mysql_error() zjistíte tuhle chybu.)
aladin
Profil *
Tori:
to vím,také to tak mám,že v meta mám utf-8 a v mysql jen utf8,ale prostě to nejde...
v erroru to píše chybu
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
mysql_query("set names ".$charset);
Tori
Když dáte těsně před volání mysql_query toto: echo "set names ".$charset;, vypíše to i kódování?
Podle chybové hlášky to vypadá, že ta proměnná je prázdná (= definujete ji až později, anebo jste ji někde mezitím přepsal). Když používáte totéž v meta tagu, tak máte dvě různé proměnné (pro "utf-8" a "utf8") anebo jen jednu, ze které smažete/přidáte tu pomlčku?
aladin
Profil *
myslím si že jí nikde nepřepisuju..volal jsem jí před a za mysql query a pořád tam je...
<?php
$GETcharset=$_GET['charset'];
$charset="";
if($proGET=="utf-8" xor $proGET=="UTF-8"){  // pokud mám v url charset=utf-8 nebo UTF-8 tak jí podmínka přepíše na uft8,popř nechá jiné kodování,např cp1250 apod..
  $charset="utf8";
}else{
  $charset=$GETcharset;
}
function Database($hostitel = "localhost", $uziv_jmeno = "root", $heslo = "pass",$DB = "table"){
  static $connect; 
  $connect = @mysql_connect($hostitel,$uziv_jmeno,$heslo);
  @mysql_select_db($DB,$connect);
    if(!$connect){
     throw new Exception( mysql_error() );
     return false;
    }   
  mysql_query('set names '.$charset.'') or die ('Nepodařilo se nastavit jazyk'); 
  return true;
}
Database();
echo "<br>".mysql_error()."<br>";
echo "<H1>". $charset . "</H1>"; vypíše utf8

podmínka
if($proGET=="utf-8" xor $proGET=="UTF-8"){
má být takto
if($GETcharset=="utf-8" xor $GETcharset=="UTF-8"){
Tori
Přidejte znakovou sadu jako další parametr funkce database.

Jinak místo xor můžete zrovna tak použít i or - stejná proměnná nikdy nemůže mít dvě různé hodnoty. Neřešíte nijak situaci, kdy parametr $_GET['charset'] bude prázdný nebo nedefinovaný.
aladin
Profil *
jak to myslíte znakovou sadu?
znaková sada je ten mysql_query('set names ...'); ne?
Tori
function Database($hostitel, $uziv_jmeno, $heslo, $DB, $charset){ .... }

Database('localhost', 'root', 'pass', 'table', $charset);
aladin
Profil *
hurá..ještě po menší upravě to šlape..díky moc za radu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: