Autor Zpráva
Jan Zabloudil
Profil
Zdravím všechny,
Mám jednoduchou otázku.
Lze mít na počítači nainstalován samostatný PHP, MySQL, Apache a k tomu i např. XAMPP.
Nehází mi to chyby kvůli portům. Ale když chci zastavit MySQL a Apache v XAMPP tak to nejde.
Díky
PS: Je mi jasný, že je to zbytečné, ale četl jsem jednu knihu o PHP.. kde bylo vyžadováno XAMPP a nyní čtu knihy kde se preferuje druhá volba - je to samozřejmě jedno, ale nechce se mi to odinstalovávat tak se ptám jestli to jde.

PŘÍPADNĚ - jestli je lepší instalovat jednotlivě (php, mysql, apache) nebo Xampp?
peta
Profil
Ja pouzivam balicek wamp a jsem s tim spokojeny. Rozdil mezi balickem a instalaci je obvykle ten, ze balicek ma urcite veci predinstalovane a ma sw, kterym se da nastaveni a moduly ovlivnovat bez nutnosti googlovat nastaveni, kde to napsat a stahovat prislusny modul.
Ja osobne jsem s tim spokojen.
Kdysi jsem zkousel na windows instalovat apache a pod a byl to porod. radil jsem se asi se trema lidma, protoze v navode bylo spousta chyba a s mou verzi win vubec nepocital. Neprijemne na win je, ze si meni bezpecnostni politiku a nazvy adresaru, souboru, jak se mu to hodi. V jednom win do adresare muzes zapisovat a dokonce musis do nej soubor nahrat a ve druhem win takovy adresar neexistuje. Balicek si tohle obvykle vyresi sam a bud to jde nebo to nejde.
Jan Tvrdík
Profil
Jan Zabloudil:
Lze mít na počítači nainstalován samostatný PHP, MySQL, Apache a k tomu i např. XAMPP.
Ano, ale je to nesmysl.

je to samozřejmě jedno, ale nechce se mi to odinstalovávat tak se ptám jestli to jde.
Přesně tak, je to v podstatě jedno. Pokud máš nainstalovaný XAMPP, netřeba ho nahrazovat manuální instalací jednotlivých komponent. Pokud narazíš na nějaký příklad z té knihy, který ti nebude s XAMPPem fungovat, tak napiš tady na fórum a vyřešíme to.
Jan Zabloudil
Profil
Díky za odpověď hlavně jde o to, že se v této knize učí nastavování Apache - pomocí různých postupů - uprava souborů - oproti tomu v Xampp se to nastavuje přímo v uživatelské rozhraní.


Mám ještě jednu otázku - podle knihy mám pro správnou konfiguraci PHP s MySQL nakopírovat soubor libmysql.dll do c:\Windows\System32 - ale nevím kde mám soubor vzít protože ve složce s PHP (c:\PHP) se nenachází - našel jsem ho např. na www.uloz.t.. - ale nejsem si jistý jestli je správný nemáte někdo nějaký odkaz, kde je 100% funkční dll?
Jan Tvrdík
Profil
Jan Zabloudil:
Chceš-li se naučit správně nakonfigurovat server, tak je skutečně lepší, když si ho nainstaluješ sám.

oproti tomu v Xampp se to nastavuje přímo v uživatelské rozhraní.
V Xamppu to jde nastavit i pomocí uživatelského rozhraní. Možnost konfigurace pomocí konfiguračních souborů tu ale stále zůstává, akorát musíš dohledat, kde se příslušné konfigurační soubory v Xamppu nachází.

podle knihy mám pro správnou konfiguraci PHP s MySQL nakopírovat soubor libmysql.dll do c:\Windows\System32
Máš starou knihu, tohle (pokud se nemýlím) od PHP 5.3+ neplatí, protože PHP používá mysqlnd. Viz také php.net/manual/en/mysql.installation.php.
Jan Zabloudil
Profil
Díky,
Zvláštní na obalu knihy je - PHP6, MySQL, Apache - a je to relativně nová kniha :) bude asi tím, že toto je str. 30 a celá kniha jich má celkem 700.


Jenom ještě jedná otázka - mám překopírovat celou složku (PHP\ext\mysqlnd) nebo nějaký určitý soubor. DÍK
Jan Tvrdík
Profil
Jan Zabloudil:
a je to relativně nová kniha
A to si myslíš proč? Ta kniha je vyšla u cpressu před 4 roky, tedy je to přesně naopak – je to dost stará kniha a postupy v ní popisované jsou dnes již zastaralé.


mám překopírovat celou složku (PHP\ext\mysqlnd) nebo nějaký určitý soubor
Nic nikam, prosím tě, nekopíruj.
Jan Zabloudil
Profil
Takže to bude fungovat i bez toho? Nebo myslíš, že tu složku (nebo soubor?) nekopírovat ale přesunout stejně jako se to doporučuje např. u crac(k)u?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0