Autor Zpráva
paTaNiNho
Profil
Znovu zdravím všechny ochotné s možná zbytečným dotazem.
Vím, že veškeré PHP funkce jsou zpracovávány na straně serveru ještě před načtením webového obsahu, ale mám zde téma k řešení. Ještě nikdy jsem se však osobně nesetkal s možností zpracování PHP až po načtení stránky (onLoad), je toto vůbec možné?
Abych to přiblížil, PHP scriptem tahám textový výstup (aktuální teplotu) z externí stránky, ale mám problém s tím, že tato stránka se sama o sobě načítá cca 5 sec a tak je Vám asi jasné, že můj script nejprve čeká na načtení obsahu z externího webu, aby získal textový výstup a tím pádem se mi má stránka někdy načítá až 10 sec než se zobrazí úvod (koukám do bíla). Nenapadne Vás prosím nějaké schůdné řešení (+příklad)? Jak je to ze zastaralými <frame>?
Děkuji za jakékoliv reakce!
honzaik
Profil
php takhle zbrzdit nejde asi nejlepsi by to bylo pres javascript(ajax) nebo to iframe
peta
Profil
Framy/iframy nejsou zastarale, tyhle bludy uz nekolik (ted uz i desitek) let siri amateri. Pouziva je i youtube pro vlozene video. Klidne ho pouzij.
ts_istudio
Profil
paTaNiNho:
Framy mají mnohokrát jasně popsané negativní vlastnosti. Jsou případy, kdy jejich použití nevadí nebo je dokonce výhodou. Dotahování hodnot z externího webu ale není ten případ, už proto, že dotažené hodnoty chceš nejspíš formátovat podle svého. Dotahuj ajaxem. Vypadá to ze začátku trochu složitě, ale dá se to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0