Autor Zpráva
design.svoboda
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Jsem začátečník. A potřeboval bych napsat něco ve stylu: "id_maklere = id_uzivatele"
bohužel nevím jak na to... mám dvě tabulky:
1.uzivatele
2.pruvodka_zalozky
----------------------------------
1.uzivatele

id_maklere
jmeno
prijmeni
procenta
pobocka
prava

2.pruvodka_zalozky

id
id_uzivatele
(a dalších asi 10 řádků) // jsou pro nás teď nepotřebné
-------------------------------------------------------------------------

aby jsme si rozuměli mám udělaný HTML formulář ve kterém si vypíšu ty nepotřebné položky a ukládám je do databáze "pruvodka_zakazka" v okamžiku kdy se ukládají data z inputu bych potřeboval aby se přeneslo "id_maklere" z (uzivatele) do druhé tabulky (pruvodky_zakazky) na místo "id_uzivatele" doufám že jsem to vysvětlil dobře. za případné chyby se omlouvám.. a předem vám děkuji za odpovědi.
IdemeNaHavaj
Profil
Môžeš skúsiť INNER JOIN

----
alebo

SELECT uzivatele.*, pruvodka_zalozky.*
FROM uzivatele, pruvodka_zalozky
WHERE uzivatele.id = pruvodka_zalozky.id_maklere 
Tori
Profil
design.svoboda:
mám udělaný HTML formulář ve kterém si vypíšu ty nepotřebné položky a ukládám je do databáze "pruvodka_zakazka"
A ID uživatele vybíráte taky ve formuláři? Anebo to má být ID právě přihlášeného uživatele? (= podle čeho zjistíte, kterého uživatele se data týkají)
design.svoboda
Profil
Tori:
přesně tak potřebuji aby se tam zapsalo id právě přihlášeného uživatele ;)
Antik4
Profil
Určitě máš (Pokud je uživatel přihlášen) pole s jeho informacemi (Máme jeho id)..

Určitě máš v $_GET uložený id_maklere, jestli ne musíš ho uložit do skrytého pole (Máme id_maklere)..

Po odeslání už znáš id_maklere a id_uzivatele, takže stačí položit 2x dotaz na mysql na vložení údajů
design.svoboda
Profil
Antik4:
Nechápu... Jak to myslíte ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0