Autor Zpráva
tom.rossi
Profil *
Ahoj všem,
řeším (pro mne) zapeklitý problém. Zadavatel požaduje vytvoření intranetové komponenty, která umožní editaci xls a doc souborů bez toho aby je musel uživatel nejdřív stáhnout a po editaci zpět nahrát. Někde jsem něco takového viděl ovšem měl jsem tu čest pouze jako user. Fungovalo to tak, ze oprávněný uživatel soubor nejdřív pro ostatní uživatele "uzamkl", potom kliknutím otevřel, upravil a po standardní proceduře uložení změn byl soubor aktualizován a uvolněn pro další uživatele i na serveru. Poradí někdo jak toho docílit na serveru s Apachem, PHP a MySQL? Díky moc. T.


Standardní procedurou uložení změn myslím ctrl+s případně "klikací" ekvivalent.
Joker
Profil
SharePoint to umí.
Jestli to lze i jinak, to nevím.
tom.rossi
Profil *
Joker: ano o Sharepointu vím, ale problém je, že ten jede na IIS a MSSQL. Teda pokud se nepletu. Nikde se mi nepodařilo najít jak to nastavit na PHP+MySql :-(
_es
Profil
tom.rossi:
Nikde se mi nepodařilo najít jak to nastavit na PHP+MySql :-(
Určite nestačí len niečo „nastaviť“. Ak by to aj nejako išlo, tak asi len, ako možno nejaká zložitá, asi platená aplikácia. Nestačili by Google Docs?
Joker
Profil
Jestli je myšlené nastavení Office, tak minimálně to rezervování a verzování dokumentů řeší SharePoint, takže jen nastavit Office nepůjde.
Jestli je myšlené nastavení SharePointu na Apache a MySQL (PHP je irelevantní), to nevím jestli jde, ale SharePoint má v požadavcích Windows Server (a pak je celkem zbytečné tam dávat Apache).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0