Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Dobrý večer,

v oblasti skriptov (hlavne PHP) som úplný začiatočník. Môj prvý PHP skript - formulár na mail funguje naoko dobre, keď však skúsim odoslať mail, nepríde mi na mail ani text správy, ani adresa odosielateľa, iba predmet správy (samozrejme všetky polia vo formulári sú vypísané). Skúšal som aj hľadať v diskusii, nájdené témy mi však nepomohli. Pripájam aj kódy, v ktorých si neviem nájsť chybu:

Formulár:
<form action="odoslanie.php" name="formular" onsubmit="return validate(this)" method="post">
E-mailová adresa odosielateľa: <input type="text" size="20" name="odosielatel" value=""><br>
Text objednávky: <textarea name="objednavka" value="" rows="15" cols="30"></textarea><br>
<input type="submit" value="Potvrdenie objednávky" class="submit">
</form>

PHP skript:
<? if ( Mail("adresa@sluzba.com", "Objednávka", $objednavka, "From: " . $odosielatel) )
echo "<p>Vaša objednávka bola úspešne odoslaná, ďakujeme.</p>";
else echo "<p>Ospravedlňujeme sa, ale Vaša objednávka nebola úspešne odoslaná, skúste sa vrátiť <a href='objednavky.html'>späť</a>, prípadne vyskúšať odoslanie formulára neskôr.</p>"; ?>

Poznámka: v rámci formulára mám udalosť onsubmit - JavaScript na validáciu (odoslanie prázdneho formulára...), ten je ale úplne v poriadku.

Veľmi pekne ďakujem za všetky rady.
Tori
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Nefungují proměnné z formuláře nebo z URL (vypnuté register globals)
lionel messi
Profil
Tori:
Ďakujem ešte raz, po použití $_GET['objednavka'] a to isté pre odosielatel všetko funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0