Autor Zpráva
PecanCZ
Profil
Zdravím, existuje nějaká možnost jak na základě webové stránky udělat její screen? Uživatel by do pole zadal webovou stránku, odeslal by formulář a server by webovou stránku vyfotil a uložil. Zkoušel jsem funkci imagegrabscreen(), ale ta mi nefunguje, přitom mám na hostingu PHP 5.4.

Díky za odpověď
margin
Profil *
http://php.net/manual/en/function.imagegrabscreen.php
Vždyť to máte napsané v té příručce, This function is only available on Windows.
Joker
Profil
Ad margin [#2]: A kromě se tam ještě píše, že ve Windows musí být pro Apache povoleno „Allow service to interact with desktop“.

Ještě bych k tomu ale dodal, že i kdyby tohle všechno bylo splněné, pořád by nejdřív bylo nutné na ploše otevřít webový prohlížeč s tou danou stránkou a zařídit, aby byl přes celou obrazovku a aby se nic neobjevilo nad ním.

Ale u podobné funkce imagegrabwindow je v manuálu dokonce přímo v ukázkových příkladech vytvoření screenshotu okna Internet Exploreru.
Najít hosting, který by vše potřebné povoloval, může ale být docela oříšek. Možná spíš si pořídit virtuální (Windows) server.
Str4wberry
Profil
Pokud těch obrázků stránek není potřeba hodně moc, lze použít nějakou externí službu (zrovna dnes jsem o tom psal).
PecanCZ
Profil
margin:
pod Windows jsem
Joker:
Díky za reakci, asi to nebude nejlehčí najít pro toto ideální hosting
Str4wberry:
Díky za radu, vyzkouším


Str4wberry:
screeny od seznamu vypadají slušně, ale zajímalo by mě jak dostat od seznamu větší náhled než 100x75px, přepsání adresy na http://fimg.seznam.cz/?spec=200x150&url=http://google.com nepomohlo.
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0