Autor Zpráva
Stalker
Profil
Hoj,

nahazuji na svoje stránky možnost přidávání komentářů pod článek. Mám tam validaci a "funkci", že když někdo neprojde validací, tak se mu údaje z formuláře neztratí, ale zůstanou tam uložené. Při odeslání komentáře se mi zpráva na stránkách zobrazí, ale text ve formulářových prvcích zůstanou stále uložený. Jak udělat, abych ihned po odeslání komentáře měl formulář zase prázdný?

Momentálně to mám řešené tak, že se mi zobrazí děkovná zpráva a odkaz pro nový komentář, ale to je hrozně nepraktické.
PecanCZ
Profil
pokud odesíláš přes jquery, tak po odeslání můžeš formulář vyčistit pomocí $("#id_inputu").val('');
jenikkozak
Profil
A pokud ne, použij: document.jmeno_formulare.reset().
Stalker
Profil
[#2][#3] jenikkozak
Odesílám to přes PHP, zpracovávám to v tom stejném souboru. JavaScript tam vůbec nepoužívám. Jsem v tomto celém ještě začátečník. Kam mám použít document.jmeno_formulare.reset()
jenikkozak
Profil
Myslel jsem, že validaci provádíš v JavaScriptu.
V tomto případě přijde do PHP podmínku, pomocí které vyplněné hodnoty do formuláře vrátíš pouze v případě, že data neprojdou validací. Pokud si nebudeš vědět rady, přidej sem část skriptu, tu funkci, která provádí kontrolu dat.
Stalker
Profil
[#5] jenikkozak
Super, díky moc, už mi to jede. Jen to chce víc přemýšlet u toho, většinou mě ty řešení nenapadnou, i když je to triviální. Chce to holt více praxe :)

Jinak tento formulář validuji skrz php, ale třeba kontaktní formulář na stránce validuji skrz JavaScript. V čem je lepší provádět validace?
jenikkozak
Profil
Kontrola na straně serveru je nezbytností, protože na validace u uživatele se nedá spolehnout (uživatel ji může vypnout či pozměnit). Tuto kontrolu je dobré doplnit i kontrolou přímo u klienta, aby se data nemusela zbytečně posílat sem a tam.
Stalker
Profil
jenikkozak:
Díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0