Autor Zpráva
JanS01
Profil
Dobrý den,

hledal jsem na možných i nemožných místech, i za devatero servery jsem googlil, ale nikde jsem nenašel jak ošetřit max_file_uploads -> tedy překročení počtu souborů pro upload.

Mám input file, kde si pomocí pole[] naplňuji výběr více souborů pro hromadný upload, ovšem $_POST sebou přináší některá omezení jako je např post_max_size, díky které v odeslané prom $_POST nemůže být více než je nastaveno v php.ini u mě 8MB na gigaserveru mají např: 32MB, ovšem tuto hlášku která se vypíše pouze v errorlogu v apachy umím ošetřit a vypsat po zachycení svou hlášku přes echo, bohužel jsem nikde nenašel jak uživatele upozornit, že byla překročena max kapacita výběru.
--- post_max_size mám ošetřeno takto:
if ($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST' && empty($_POST) &&
        empty($_FILES) && $_SERVER['CONTENT_LENGTH'] > 0) {
     $displayMaxSize = ini_get('post_max_size');

    $gallery->errors[] = 5;
    $gallery->post_max_size = $displayMaxSize;
    
}
ale jak ošetřit max_file_uploads nevím
DJ Miky
Profil
Nejjednodušší řešení se přímo nabízí – omezit maximální počet polí pro upload, tedy nedovolit uživateli nahrát více než ini_get('max_file_uploads') souborů.
JanS01
Profil
Jistě toto já vím a vím kolik mám na serveru nastaveno, popř jak zjistit kolik na serveru nastaveno je.

Jedná se mi o to že:
-> při výběru více jak 20 souborů a zmášknutí input submit se mi zobrazí hláška, o překročení počtu souborů které jsem mohl vybrat, to bych chtěl podobně jako je kod víše pouze pro max_file_uploads
.> nebo přímo při vybírání souborů v dialog okně pro výběr mi dovolí vybrat(označit jako vybrané) pouze 20 souborů a né více
-> nebo si to mohu hlídat při zmáčknutí sumbmit které my spustí php fci kde si před sizeof nebo count zjistím počet prvků -> ale takhle to chci udělat jako poslední možnost kdyby všechny ostatní selhaly

-> nebo jsem vás špatně pochopil :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0