Autor Zpráva
Lokd
Profil *
Zdravím,

zkouším si dělat přihlášení v PHP a narazil jsem na toto. Mám formulář, ten se přes POST odešle, zpracovává ho další script. V tom scriptu ještě nic není, jen echo mysql_real_escape_string($_POST['nick']); abych si to otestoval, nic to ale nevypíše. Když odstraním mysql_real_escape_string a vypíšu jen $_POST['nick'] vše je ok. Proč to nic nevypisuje?
Alphard
Profil
Napřed musíte mít mysql_connect() myslím. Mysql extenze je zastaralá, doporučuji se hned učít třeba mysqli.
Lokd
Profil *
Výborně děkuji ...
Ano, četl jsem na to na php.net, bohužel z OOP zatím moc moudrý nejsem, takže mysqli musí počkat .. (Nejdu to nasazovat na žádný web, dělám si to spíš pro soukromé účely)


Nevím co to semnou dneska je .. Pro změnu mi nefunguje tahle triviální věc ..
$sql = mysql_query("SELECT `hash` FROM `users` WHERE `nick` = '$nick' AND `pass` = '$pass'");
echo mysql_num_rows($sql);
K DB jsem připojen a v proměnných jsou na 100% správné údaje .. Když dotaz zadám v PHPMyAdmin a proměnné nahradím údaji, které v nich jsou, tak to funguje ..


Vůbec nic to nevypíše
Alphard
Profil
Těžko předvídat chybu, dejte šanci mysql_error(). On tento přístup není dvakrát pohodlný, když se použije nějaká chytřejší databázová vrstva, třeba dibi, která v případě problému hned vyhodí výjimku, pracuje se mnohem rychleji.
Lokd
Profil *
Ach jo .. omlouvám se za obtěžování, měl bych jít spát :) .. Odkazoval jsem na connect.php a zapomněl jsem, že jsem o adresář níž
JungJe
Profil *
na MySQLi nemusíš umět OOP...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0