Autor Zpráva
matak
Profil
chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti, nějaké tipy, rady nebo schopnost mi pomoci s vývojem kodérů (placeně/neplaceně to je jedno)

co mám

vlastní vps a na něm gitlab, git repo ve kterém je eshop (napsáno v nette), v jednom repu je cca 20 instancí eshopů, ty se pomocí gui deployment nástroje (napsáno v nette) nahrávají na konkrétní domény na jiném serveru

co potřebuji

kodérů není nikdy dost, jsou externí, interní, často se mění, potřebují mít přístup do šablon, do css, do obrázků, nechci aby si stahovali celý eshop k sobě, jak řešit jednak to, že musí vidět změny které dělají a jednak to, že nemají mít přístup do celého systému, dále to že u nového kodéra je bez šance ho naučit s gitem

máte někdo tipy? případně byl by někdo schopen pomoct?
Alphard
Profil
S Gitem se naučí :-) ale můžete jim udělat nějaké FAQ pro vaše konkrétní prostředí, co, jak, kde nastavit, aby kvůli tomu nemuseli půl dne hledat.

Ale jinak by mě to taky zajímalo, rozjet celý systém (import testovací db, úprava configu, vyrovnání se s dynamickými subdoménami apod.) jsou často věci, do kterých se kodérům nechce.
matak
Profil
db, config, subdomény mi ani tak problém nedělají to je nějak vyřešené, ale koderi se s tim opravdu nenauci, to nema smysl, nehlede na to že nemá smysl každému koderovi davat přístup do celého repa

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0