Autor Zpráva
Baterie
Dobry den,
vrta mi to hlavou uz docela dlouho a proto jsem se rozhodl to sem dnes napsat.

Ma otazka je prosta. Je mozne udelat config soubor (Samozrejme ze je), ktery ale bude editovatelny ze stranky?

Ma myslenka spociva v tom, ze by byla stranka (napr. forum), ktera by mela administracni rozhrani, ve kterem by si admin mohl upravovat config file bez toho, aby musel lezt do FTP k souboru.

Mne uz se to povedlo, ale velice nepovedene.
Config file obsahoval definice DEFINE a formular, ktery mel editovat config nejdrive pri editaci nahral vsechny definice do promennych a potom z upravou fwrite zase za zapsal vsechny definice zpet. Jenze bod urazu je v tom, ze jsem vzdy musel prepsat CELY CONFIG, takze kdyz pridam novou definici do configu, musim ji pridat i do editacniho scriptu jako "sablonu".

Ja proste potrebuju upravit vzdy pouze ten radek, nebo tu promennou v configu, ktera se upravila, abych usetril desitky radku kodu.

Nejake napady?

edit: MySQL config nechci
Alphard
Přepisování části souboru naplněného dynamickými (různě dlouhými) daty je prakticky neřešitelné. Editace bude vždy probíhat tak, že se přepíše celý soubor s tím, že část dat bude upravena.

Zbylou část dotazu nechápu, nevím, proč by musela být změna v nějaké šabloně, formulář lze generovat.
Baterie
no jako ze ten soubor prepisu sablonou ve skriptu, kterou naplnim daty z formu

takze bez databaze nedokazu prepsat pouze jednu promennou
Joker
Baterie:
Vzhledem k organizaci souborů na disku technicky nejde měnit obsah uprostřed souboru (Resp. možná existují souborové systémy, kde by to šlo).

Ale nevidím moc důvod zrovna tohle řešit, jelikož programovat do aplikace kvůli práci s konfigurací celý parser konfiguračního souboru je jako znovu vynalézat kolo.
Použil bych nějaký standardní formát (XML, INI a podobně), pro který už parser někdo naprogramoval (a např. pro ty dva uvedené je přímo součástí PHP).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: