Autor Zpráva
Wanto
Profil *
Zdravím,

neviem si poradiť sa takou záležitosťou ohľadne checkboxov :)
Vo <form> mám určitý zoznam db položiek (každá sa dá zaškrtnúť) a chcem po odoslaní s údajmi zaškrnutých položiek pracovať.
Konkrétne - označené položky chcem potom s určitými obmenami skopírovať do db (SELECT + INSERT)..

Ide totiž o to, že počet tých položiek je úplne variabilný. Môže tam byť jedna položka a aj 20. Z tých keď užívateľ označí dve tak chcem pracovať len s tými dvoma..
Takže neviem aké name mám dať v input a hlavne ako to potom po poste spracovať..

Ďakujem za rady, riešenia :)

P.S. každá tá položka v db má svoje unikátne id, na základe ktorého sa dá identifokovať - na základe neho potom pri kopírovaní vyselektujem potrebné dáta..
Alphard
Profil
Pojmenujte to jako pole s pomocí toho id.
name="mujPrvek[8]"

Potom nad tím můžete iterovat

foreach ($_POST['mujPrvek'] as $key => $item)
{

}
Wanto
Profil *
Veľká vďaka :)
Wanto
Profil *
Ešte by som mal ohľadne toho jeden dotaz :)
Ak je vo formulári nejaká chyba tak ukážem hlášku a všetky zadané údaje vo formulári ostávajú vďaka value="<?php echo $_POST['input']; ?>" avšak v tomto prípade neviem akým spôsobom vrátim do formulára hodnotu checkboxu. Samotné $_POST['mujPrvek'] to byť nemôže
Alphard
Profil
Jednotlivě přidat checked nebo checked="checked" tam, kde je potřeba.
Wanto
Profil *
Samozrejme :) ale toto som nemyslel..
Myslel som, že ako identifikujem, že práve táto položka bola pred stlačením post označená..

Normálne by som to urobil takto:
<input type="checkbox" name="polozka" value="obsah" <?php echo $_POST['polozka'] != "" ? "checked" : ""; ?>>
len v tomto prípade neviem ako nahradím $_POST['polozka'] keď je tam ešte aj to [id]
Alphard
Profil
$_POST['mujPrvek'][$id]
Je to normální pole...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0