Autor Zpráva
quatzael
Profil
Nefunguje mi odeslání emailu s hlavičkou, kde mám Content-Type: text/html

Pokud tam místo toho dám Content-Type: text/plain tak to funguje bez problému a email se odešle.

Konkrétně tu hlavičku mám takhle:

$headers = "From: domena.cz <info@domena.cz>".PHP_EOL;
$headers .= "Content-type: text/html; charset=\"utf-8\"".PHP_EOL;
Alphard
Profil
Jak neodešle, nějaké chyby?
quatzael
Profil
Alphard:
Právě že to žádný chyby nevypisuje a jediný způsob jak to funguje je to, že opravdu změním čistě jen to html na plain..
Taky to vůbec nechápu, matlám se s tím už od včerejška. Trvalo mi dlouho než jsem zjistil, že je to tím html, ale vůbec právě nechápu proč by to nemělo fungovat..
Obsah zprávy by na to snad neměl mít žádnej vliv.. Mám tam každopádně jen jeden div..


A když dám tu funkci mail() jako echo proměnné, tak mi to zobrazí 1.
Což by mělo znamenat, že se to odelslalo, ne?

Ale do schránky mi nic nepřijde.. A ani do spamu.. Schránku mám na seznamu.cz


Přitom z jinýho scriptu mi normálně podobný html maily posílat jde bez problému. Teď jsem dělal novej mail, takže jsem ty věci víceméně zkopíroval z toho staršího scriptu a prostě to nefunguje.. To, že to funguje s tím plain a ne s html jsem zjistil až teď, ale v tom původním scriptu mám normálně html a jede to..
Alphard
Profil
Udělat z textu html má velký vliv na spam filtry, ale když říkáte, že ve spamu to není, tak nevím. Zkoušel jste mail poslat na jinou adresu?
quatzael
Profil
Alphard:
Jo, zkoušel jsem to poslat i na email s jinou doménou a nefunguje ani tam.. Musí být někde chyba přímo v tom scriptu, protože i když ho samotnej includnu vedle toho scriptu, kterej mi email odesílá, tak tenhle prostě nic nedělá..


Není tam nějaký omezení na minimální počet tagů ve zprávě nebo tak něco? Já tam mám totiž na zkoušku jen jeden div..


Alphard:
Aha, tak teď to funguje jen když tam dám stejný obsah zprávy jako u toho původního scriptu..


Asi tam opravdu nějaký omezení je. Teď jsem tam přidal další tagy a funguje to.
Když jsem tam ale měl jen dva tagy (<h1>a <div>) tak to nejelo..


To je ale záhada, že se to takhle chová.. Je to jen u mě, nebo to takhle (ne)funguje i ostatním?
Moderátor jenikkozak: Budeš ještě v seriálu pokračovat, nebo se už mohou zapojit ostatní?
Alphard
Profil
Nesetkal jsem se tím, že by to PHP neodeslalo a moc se mi to nezdá. Ale spam filtry se rozhodují podle html kódu, někdy se jim zdá málo tagů, někdy zase moc... s tím mám bohužel zkušenosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0