Autor Zpráva
Jan Zabloudil
Profil
Ahoj,
Na své login page mám zaškrtávací tlačítko - pokud ho uživatel zaškrtne checkbox + přihlásí se - vytvoří se soubor cookie - s přihlašovacími údaji.
Chtěl jsem se zeptat - když se uživatel přihláší podruhé - tak vlastně přepíše cookie - a tím pádem jeho životnost běží až od té chvíle.
1.Je to tak?
2. Mám to takhle správně?

Děkuju
jenikkozak
Profil
1. Asi jo, když to píšeš.
2. Jestli jsi tím dosáhnul, čeho jsi chtěl, a funguje to, tak to asi správně je.
Jan Zabloudil
Profil
jenikkozak:
díky za odpověď,
právě jsem se koukal na soubory cookie v mozzile a zjistil jsem že se cookie nepřepíše - starý zůstane a vytvoří se nový - tj. znikají "duplicity" - takže asi bude vždy lepší pokud už cookie existuje tak jej zníčit a vytvořit nový - ten aktuální
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
Asi jo, když to píšeš.
Myslím se ptá na životnost cookie, a ne, jestli to má tak jak to má. ;-)

Jestli jsi tím dosáhnul, čeho jsi chtěl, a funguje to, tak to asi správně je.
Nemyslím si, že tohle má obecnou platnost, dokonce bych řekl, že případy, kdy lze najít lepší řešení, jsou četnější než ty perfektní. (Možná bys mohl odtud vyhodit #2 a #4 a odmazat z #3 první dva řádky.)

Reaguji na Jana Zabloudila:
Možná bys lépe motivoval případné rádce, kdybys dodal i příslušný kus kódu. Nejsem si jistý, ale neodkazoval už jsem tě jednou na Jokerovo pojednání o tom, jak se správně ptát? — Ve zkratce: Je ve tvém zájmu, abys svou formulací potenciálním rádcům co nejvíce usnadnil pochopení dotazu a sepsání odpovědi.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Myslím se ptá na životnost cookie, a ne, jestli to má tak jak to má. ;-)
Ale cookies jsou jen jakýmsi médiem něco jako papír. Otázka je tedy stejná, jako kdyby se zeptal: „Namaluji na papír dva domy. Budou se překrývat?“
Alphard
Profil
Jak mohou vznikat duplicity? To vidíte více cookies se stejným názvem? To se mi nezdá, navíc cookies se mažou znovunastavením s expirací nastavenou do minulosti, takže opět přepsáním.

Pokud jde o správnost, trochu mě děsí věta „vytvoří se soubor cookie - s přihlašovacími údaji“, doufám, že jejich součástní není i heslo.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Namaluji na papír dva domy. Budou se překrývat?
I na takovou otázku lze odpovědět různými způsoby:

1. Budou.
2. Záleží na míře průsvitnosti použitých barev anebo na tom, kam domy přesně namaluješ.

Která odpověď ti přijde přínosnější? — Já chápu, že tě nebaví vždycky odpovídat na jakoukoli ptákovinu. Já se v podobných situacích snažím rozlišovat, zda je dotaz pouze triviální nebo navíc mizerně formulovaný. Někdy si nejsem jistý, zda je vynadání tazateli na místě, a pak raději počkám, jak zareaguje někdo jiný. Ale nechci ti do toho zas nějak kecat; jednak zde nejsem zas tak často na to, abych měl úplný přehled o dění na diskuzi, a jednak nemám odborné znalosti na to, abych posoudil míru triviality dotazu na cookie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0