Autor Zpráva
palush
Profil *
Ahoj,

můžete mi prosím poradit, jakým způsobem bych mohl spravovat databáze více webů z jednoho místa? Co je nutné nastavit v PHP, jaké jsou možnosti přístupu ke vzdálené mysql databázi? dík

Pavla
Duchaplny
Profil
Zdravím,

ak som dobre pochopil, tak chcete na jednom mieste (webu) spravovať viacero databáz.. V tom prípade, ak sa dokážete pripojiť na každú databázu pomocou mysql_connect, mysqli alebo PDO, z jedného miesta (webu), tak si môžete vytvoriť administratívnu časť/redakčný systém, s jednotlivými pripojeniami a ich ovládaním cez PHP.
DJ Miky
Profil
Databáze ale musí povolovat připojení zvenčí, tedy musí naslouchat na vnějším rozhraní a nebýt blokována firewallem. Některé sdílené hostingy vnější připojení povolují v základu, některé na požádání a některé to nenabízí vůbec. Na vlastním serveru to není problém povolit. Vždy je ale potřeba dbát na užití silných hesel a v případě vlastního serveru i dalších bezpečnostních opatření (limit neúspěšných pokusů o připojení, omezení firewallem na určité IP adresy).

V neposlední řadě je třeba používat systém (případně vytvořit vlastní), kterému oddělení klientské a administrační části nebude dělat problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0