Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý večer, chctěl bych se zetat, jak mám udělat, když mám 3 proměné, které se zapuisují do databáze a jsou to autor, titulek, obsah. Jak mám udělat třeba, když přidám příspěvek že se bude řadit podle velikosti ID a také, že tžeba bude autor vlevo nahorře, a pod tím bude titulek a obsah bude nejníže. Nevím jak udělt, že když přidá pokaždé někdo nový příspěvek, tak že se to vlastně přidá do této "tabulky" a budou tam místo 1 příspěvku příspěvky 2. Děkuji všem za radi.
Kod, který mi to teď vypisuje vypadá takto:
$q = mysql_query("SELECT * FROM `prispevky` WHERE `obsah` IS NOT NULL ORDER BY `id`") or die(mysql_error());
                        while ($r = mysql_fetch_array($q)) {
                            echo $r['obsah'];
Joker
Profil
marek888:
To je jednoduché, prostě se to vypíše v takovém pořadí a obalené takovým HTML kódem (pokud jde o webovou stránku), aby to mělo požadovanou strukturu.
Vzhled se pak vyladí přes CSS.
marek888
Profil
J díky, a jsetli to tedy chápu, tak když by se udělá vzhled přes css, tak vlastně můžu změnit i barvu toho textu?
nemeja
Profil
Doporučil bych nejdříve si něco přečíst o HTML, CSS vyzkoušet si to a až potom do toho postupně zapojit PHP.
Kubo2
Profil
marek888:
tak když by se udělá vzhled přes css, tak vlastně můžu změnit i barvu toho textu?
Prečítaj si o CSS na JPW a aj niečo o HTML.
Prípadne pomocou CSS zmeníš farbu textu takto (sybolický zápis do HTML):
<div style="color: farbaTextu">
     Blok textu s inou farbou textu
</div>
marek888
Profil
Nebyl by tu prosím někdo tak hodný, a nenapsal by mi sem ten HTML kod, do kterého se to uzavírá? Já sem si přečetl něco o html a nic sem z toho nepochitil, co by mi pomohl. Předem moc děkuji!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0