Autor Zpráva
Standa11
Profil
Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak na webu zobrazit obsah jedné složky(pokud možno bez zadávání už.jména a hesla)? Co potřebuji konkrétně:

čili pokud cokoli (jakýkoli soubor nebo novou složku se soubory) nahraji do určité složky na FTP aby její obsah byl zobrazen na webu (v jakékoli formě, výpis souborů nebo stromová struktura - na tom nezáleží).

Díky za radu. V PHP moc neumím jen základy. Měl bych si nějak vystačit s funkcí scandir() ale jak?
Alphard
Profil
Když tak čtu „jakoukoliv“ podobu, nestačilo by v .htaccess říct Apache serveru (Options +Indexes), aby vypsal obsah?

Jestli to chcete přes php, scandir() je jedna z možností. Funkce vrátí pole, které můžete projít pomocí foreach() a vypsat.
Standa11
Profil
Alphard:
No asi by to stačilo. Já potřebuji do stránky (asi pomocí iframe) vložit kód PHP který mi zobrazí ten obsah ze složky. Koukal jsem se na ty dva odkazy a nejsem z toho nijak moudrý. Je to na mě velké sousto.
Alphard
Profil
Pokud by to stačil apache výpis, je to nejjednodušší. Detailněji např. na jary.borec.cz/html/access02.php.

Plochý výpis souborů je triviální
foreach (scandir($path) as $file)
{
  echo $file;
}
ale trochu se to zkomplikuje, když budete chtít tvořit odkazy na procházení stromové struktury.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0